Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
A harmadik nagy pénzügyi mentőcsomagról állapodtak meg múlt héten Athénnal a hitelezők, ehhez azonban Németország és Hollandia beleegyezése is kell, amiről szerdán döntenek majd mindkét államban. Egy holland lap arról írt, hogy el kéne majd engedni a görög adósság egy részét.
Az európai országoknak el kell majd engedniük a görög adósság egy részét — vélekedett hétfői kommentárjában a De Telegraaf című vezető holland újság. A lap szerint a görög politikai helyzetben megosztottság mutatkozik, valószínűleg hamarosan újabb választásokat kell tartani, és kérdéses, hogy az új görög parlament rendben végigviszi-e az ország által most vállalt reformokat.
A görög adósság olyan nagyságrendű, hogy arról többen úgy vélekednek, soha nem lehet majd teljes mértékben visszafizetni — írta a De Telegraaf. A követelések egy részét a kommentár szerint idővel le kell írni, ami „fájdalmas folyamat lesz a politika számára”, mert el kell magyarázni az adófizető választóknak, hogy a Görögországnak folyósított pénz egy részét soha nem fogják viszontlátni.
A hitelezők a múlt héten megállapodtak Athénnal a sorrendben immár harmadik nagy pénzügyi mentőcsomag feltételeiben. Ennek alapján a görögök — kemény reformintézkedések fejében — mintegy 86 milliárd euróhoz juthatnak hozzá. Hogy Athén eleget tehessen legégetőbb törlesztési kötelezettségeinek, ebből a 86 milliárdból csütörtökön 13 milliárdot fognak átutalni a tervek szerint. Ehhez azonban szerdán a mentőcsomagra rá kell bólintania a legnagyobb euróövezeti donorállam, Németország törvényhozásának, valamint a holland parlamentnek is. A vitát és a szavazást mindkét államban szerdán tartják.