Lebukott az osztrák párt – a választási kampány miatt hazudhattak Magyarországról
Norbert Hofer tisztázta a helyzetet.
Akár börtönbüntetéssel is sújthatja a brit kormány azokat a bevándorlókat, akik jogcím nélkül, illegálisan vállalnak munkát, a munkaadók működési engedélyét pedig bevonhatják, üzletüket bezárathatják.
James Brokenshire bevándorlásügyi államtitkár kedden ismertette a bevándorlást szigorító törvénytervezet legújabb elemét — írja az MTI. A tervezet szerint akár fél év szabadságvesztésre, valamint pénzbüntetésre számíthatnak azok, akik illegálisan vállalnak munkát Angliában és Walesben. A munkaadókat bírsággal, engedélyük megvonásával, vagy akár üzletük bezáratásával is büntethetik. A munkáltatóknak ellenőrizniük kell alkalmazottaik státusát, súlyosabb visszaélések esetén több éves börtönbüntetésre is számíthatnak. David Cameron kormánya bűncselekménynek akarja nyilvánítani, ha a brit munkaközvetítő ügynökségek egyes állásokat csak külföldön hirdetik meg anélkül, hogy előtte Nagy-Britanniában toboroznának munkaerőt. Ezen kívül szigorítanák a lakásbérlést, ősztől pedig fokozott munkaügyi ellenőrzéseket hajtanak végre.
„Legyen egyértelmű: ha valaki illegálisan tartózkodik az országban, mindent meg fogunk tenni, hogy ne tudjon dolgozni, lakást bérelni, bankszámlát nyitni vagy jogosítványhoz jutni. A kormány továbbra is azon van, hogy megszüntesse a visszaéléseket, és olyan bevándorlási rendszert dolgozzon ki, amely a brit nép és azok érdekeit szolgálják, akik betartják a szabályokat” — jelentette ki James Brokenshire.
A kormány úgy gondolja, hogy az intézkedések a bevándorlókat is segítik, ugyanis így akarják elejét venni annak, hogy akár a lakástulajdonosok, akár a munkaadók visszaéljenek kiszolgáltatott helyzetükkel. Becslések szerint Nagy-Britanniában több mint egymillió illegális bevándorló él, a Csalagú franciaországi bejáratánál pedig több ezren várakoznak arra, hogy az embercsempészek segítségével bejuthassanak a szigetországba.