Mark Rutte holland miniszterelnök is arról beszélt, hogy az egyetlen megoldás az lehet, ha Görögország reformokat, nehéz intézkedéseket hajt végre. Elmondta azt is, hogy az első hírek alapján a görög fél ismét korábbi követeléseivel állt elő. Rutte azt is világossá tette, hogy Görögország tagsága az eurózónában nem Brüsszelben, hanem Athénben fog eldőlni.
Charles Michel belga kormányfő nem akart feltételezésekbe bocsátkozni a javaslatokról azok ismerete nélkül, de hangsúlyozta, hogy mindenekelőtt meggyőző, pontos és konkrét intézkedési tervet vár Görögországtól. „A helyzet rendkívül sürgős” – hangoztatta Michel, aki éles bírálatot is megfogalmazott a görög kormánnyal szemben.
„Egyetlen kormányt sem lehet a fejéhez szorított fegyverrel vagy a torkának szegezett késsel rákényszeríteni, hogy vállalja a felelősséget” – húzta alá Michel, aki úgy véli, hogy az uniós vezetők körében fásultság tapasztalható, mert szerintük a Ciprasz-kormány ezt folyamatosan halogatja.
„Ha semmilyen javaslat nincs az asztalon, és ez így is marad, akkor Ciprasz nem lesz képes tiszteletben tartani a választók akaratát, hogy Görögország az eurózónában maradjon” – szögezte le a belga kormányfő, egyúttal reményét fejezve ki, hogy a görög kormány a csúcson vállalja a szükséges felelősséget és kötelezettségeket.
Matteo Renzi olasz miniszterelnök elmondta, hogy őt nem a görög kérdés technikai megoldása aggasztja, mert az rendezhető, hanem az, hogy Európa „saját procedúráinak áldozatává válhat”. A görög kormánynak kell eldöntenie, hogy az ország az eurózónában marad-e. Ha igen, akkor be kell tartani a szabályokat – jelentette ki Matteo Renzi.
Juha Sipila, Finnország miniszterelnöke elmondta, hogy még ma este szeretné látni Athén konkrét javaslatait. „Eléggé borúlátó vagyok” – fogalmazott a politikus.
Taavi Roivas észt kormányfő úgy vélte, hogy két hete nagyon közelinek látszott a megállapodás, most viszont már sokkal rosszabb a helyzet, és nagyon kevés idő van már csak arra, hogy Görögország hiteles javaslatokkal álljon elő.