Csalódottak a nyugat-európai szírek, hogy haza kell menniük
Érzéketlen dolog lenne visszaküldeni őket Szíriába, aggódik a Politico, amely szerint már megint a „szélsőjobboldal” lát lehetőséget a helyzetben.
Az ausztrál ellenzéki, baloldali Munkáspárt vezetője szerint jó ötlet, hogy Ausztrália visszaküldi a menekültekkel teli hajókat oda, ahonnan jöttek. Ezzel gyakorlatilag támogatják a kormányzó Liberális Párt keményvonalas politikáját. Bill Shorten azt is elismerte, hogy a korábbi munkáspárti kormányok bevándorláspolitikája hibás lehetett – olvasható az MNO riportjában.
Az MNO beszámol arról: az ausztrál ellenzéki, baloldali Munkáspárt elnöke, Bill Shorten támogatja a kormányzó jobboldali-nacionalista Liberális Párt menekültellenes intézkedéseit. A Munkáspárt vezetője szerint jó ötlet, hogy visszaküldik a menekültekkel teli hajókat oda, ahonnan jöttek. Bill Shorten azt is elismerte, hogy a korábbi munkáspárti kormányok bevándorláspolitikája hibás lehetett.
Az ausztrál gyakorlat szerint a migránsokkal teli hajókat visszafordítja a parti őrség, mielőtt elérnék az ország partjait. A bevándorlók éveket is eltölthetnek egy-egy másik országba kiszervezett menekülttáborban, amíg elbírálják a kérelmüket. A kormány bevándorlásellenes kampányt is indított a környező országokban – írja az MNO.
A lap hangsúlyozza: Shorten pártelnök a bejelentést megelőző közvélemény-kutatás eredménye szerint még sosem volt ennyire népszerűtlen.
Az ausztrál bevándorláspolitikáról szóló 2014-es videóban, az ausztrál kormányzat nevében Campbell tábornok üzente meg az illegális bevándorlásra készülőknek: aki illegálisan érkezik Ausztráliába, az ne reménykedjen abban, hogy letelepedhet a kontinensnyi szigetországban. Ne higgyen senki az embercsempészek hazugságainak. A behatoló vízi járműveket elfogják és kiszorítják az ausztrál felségvizekről. Mindenki ki lesz tessékelve, legyen szó családokról, gyerekekről vagy jól képzett személyekről. Nincs kivétel – közölte a tábornok.
Hozzá kell tenni azt is, hogy Ausztrália a szigorú határvédelmi politikája mellett 2012 óta évente húszezer áttelepített menekültet fogad be az országba.