Brit kormány: „Vagy korlátozhatjuk a bevándorlást, vagy kilépünk az EU-ból”

2014. október 05. 13:45

Nagy-Britannia akkor maradhat továbbra is az Európai Unió tagja, ha korlátozhatja az EU-államokból érkező munkavállalók bevándorlását – mondta a brit munkaügyi miniszter.

2014. október 05. 13:45

Nagy-Britannia akkor maradhat továbbra is az Európai Unió tagja, ha korlátozhatja az EU-államokból érkező munkavállalók bevándorlását – mondta a brit munkaügyi miniszter.

 
Iain Duncan Smith, aki korábban a kormányzó Konzervatív Párt vezetője és miniszterelnök-jelöltje is volt, a The Sunday Telegraph című tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lapnak adott interjúban kijelentette: az uniós bevándorlás szabályozását a tagállamok hatáskörébe kell visszautalni.
 
Duncan Smith szerint az EU-n belüli szabad munkaerőmozgás koncepciója csak olyan országok között alkalmazható, amelyek gazdasága nagyjából azonos fejlettségi szinten áll, de nem használható arra, hogy a szegényebb tagországok munkavállalói „szabadjegyet kapjanak” a gazdagabb társállamokba.
 
A miniszter katasztrófának nevezte, hogy a Munkáspárt vezette előző brit kormány a 2004-es EU-bővítés után nem élt a lehetséges átmeneti korlátozásokkal, és ennek nyomán 1,5 millió kelet-európai EU-munkavállaló települt át Nagy-Britanniába.
 
A minap David Cameron brit miniszterelnök is kijelentette, hogy teljesen át kell alakítani az Európai Unión belüli munkaerő-áramlás szabályait, és ez a kérdés lesz a brit-EU viszonyrendszer London által igényelt újratárgyalásának központi eleme.
 
„Elmegyek Brüsszelbe, a szabad munkaerőmozgás ügyében el fogom érni, amire Nagy-Britanniának szüksége van, és nem fogadok el nemleges választ” – fogalmazott a Konzervatív Párt Birminghamben rendezett éves kongresszusán Cameron.
 
Megerősítette: a brit EU-tagságról általa megígért, 2017-ben esedékes népszavazáson a brit választók a Brüsszellel elért tárgyalási eredmények alapján eldönthetik, hogy hazájukat az Európai Unióban, vagy azon kívül szeretnék-e látni.
 
Cameron már a tory kongresszus nyitánya előtt, a BBC múlt vasárnapi politikai magazinműsorában is kijelentette, hogy a brit kormány megítélése szerint nem lehet korlátlan jognak tekinteni az EU-n belüli szabad munkaerő-áramlást. A brit miniszterelnök szerint meg kell adni a lehetőséget arra, hogy a régi tagállamok csak akkor engedhessenek be munkavállalókat az EU-hoz újonnan csatlakozó országokból, ha azok gazdasági fejlettsége az övékéhez hasonló szintet ér el.
 

Összesen 62 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szijj ÁRTÓ
2014. október 05. 23:02
De ezt a moslékzabáló konzumidióta magyaroknak hiába mondod, csak azt szajkózzák hogy jaj mi lenne velünk az eu nélkül Mi bazdmeg, 1000 évig elvoltunk eu nélkül, mégis túléltük Igaza van maximálisan sertés ákosnak, a magyar genetikusan alattvaló , zabálja a moslékot és nem veszi észre hogy hamarosan lefogják szúrni
Szijj ÁRTÓ
2014. október 05. 23:01
mustár "Aminek tanúi vagyunk, az az, hogy a gazdag országok az egységes elvek közül kimazsolázzák, ami nekik előnyös," Szerinted miért vették fel a kelet-europai országokat az eu kpéhozba? Gyarmatnak, mert az eredeti gyarmataikat már elvesztették és csak így tudják fenntartani a viszonylagos jólétüket, a keleti országok kizsigerelésével
mustarharmas
2014. október 05. 22:24
Gondolom, azért a jövőben is kiszívják innen is a fiatal és tanult embereket. Arra azért nem vonatkozik a nagy felhördülésük... Menjenek a fenébe!
mustarharmas
2014. október 05. 22:22
Aminek tanúi vagyunk, az az, hogy a gazdag országok az egységes elvek közül kimazsolázzák, ami nekik előnyös, elvetik azt, ami nekik hátrányos. De nekünk nem engedik meg ugyanezt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!