Nem lesz így jó vége a Németország-regénynek
A kampány az álvalóságok és elferdített igazságok bizarr tárházává vált.
Az Iraki és Levantei Iszlám állam elnevezésű szélsőséges szunnita csoport egy olajmezőt is elfoglalt Szíria keleti részén. Az Eufrátesz partján lévő szíriai városok és falvak rendre adják át településeiket a szélsőségesek által nem rég kikiáltott Iszlám Kalifátusnak.
Az Iraki és Levantei Iszlám Állam elnevezésű szélsőséges iszlamista csoport tovább terjeszkedik, miután korábban kikiáltották az Iszlám Kalifátust. Pénteken elfoglalták a Tanak olajmezőt Deir ez-Zór tartományban, egy nappal korábban pedig az ország legnagyobb olajmezője, tal-Omár is az ellenőrzésük alá került.
Az al-Kaida szíriai szárnya már kivonult el-Majádín és Suhail városokból, és az Eufrátesz partján fekvő kisebb szíriai városok és falvak pedig egymás után adták át településeiket az ILIÁ-nak – írja az Index az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontjára (OSDH) hivatkozva.
A szélsőségesek észak felé nyomulnak tovább, már a török határ közelében fekvő településeket fenyegetnek.
A szíriai hadsereg közben az ellenőrzése alá vonta az észak-szíriai Aleppo város iparterületeinek egy részét. Az ostrom közben megjelentek az ILIÁ szélsőségesei és elfoglalták az iparterület közelében lévő Samer települést, így a szíriai felkelőket a kormányerők mellett már a dzsihádisták is szorongatják – áll az OSDH közleményében.
Az iraki miniszterelnök pénteken megerősítette, hogy nem hajlandó lemondani, noha többen ezt követelik, mivel Núri al-Málikinak áprilisi választási győzelme óta nem sikerült kormányt alakítania. Szakértők szerint az instabil belpolitikai helyzet nagyban hozzájárul a szélsőségesek sikereihez.