Cameron a Downing Street-i miniszterelnöki hivatal előtt felolvasott nyilatkozatában kijelentette: nincs olyan eleme az iszlám vallásnak, amely igazolhatná a délkelet-londoni Woolwich kerületben előző nap elkövetett gyilkosságot. A kormányfő közölte azt is, hogy csütörtökön az ő elnökletével ülést tartott a különleges helyzetek idején ülésező válságtestület (COBRA). Cameron hangsúlyozta, hogy a rendőrség és a biztonsági szolgálatok folyamatban lévő műveletei miatt egyelőre nem fedhet fel részleteket. A brit kormány már a támadás után nem sokkal közölte, hogy feltételezhetően terrorcselekmény történt.
Csütörtöki nyilatkozatában Cameron is többször használta a „terrorizmus” kifejezést a történtekkel kapcsolatban. Kijelentette: a terrorizmusnak az iszlám hívei közül sokkal többen estek áldozatául, mint bármely más vallás követői. A brit miniszterelnök utalt azokra a sajtóértesülésekre, amelyek szerint az elkövetők egyikét már korábban ismerték a biztonsági szolgálatok. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a folyamatban lévő vizsgálatra tekintettel nem tud információval szolgálni erről sem. A csütörtökre teljessé vált részletek alapján a két támadó gépkocsijával felhajtott a járdára, elütött egy katonát, majd a sérültet késekkel és húsvágó bárdokkal összekaszabolta, és a holttestet az úttestre dobta.
A nyílt utcán, járókelők százainak szeme láttára elkövetett gyilkosság után a merénylők a helyszínen maradtak, és egybehangzó tanúvallomások alapján arra bíztatták a megdöbbent járókelőket, hogy készítsenek róluk videofelvételeket. Egy ilyen felvételen, amely eljutott a brit televíziókhoz és a lapokhoz is, az egyik támadó véres kézzel, a bűncselekményhez használt késsel és bárddal hadonászva azt kiabálta, hogy „harcolnunk kell ellenük, ahogy ők is harcolnak ellenünk. Szemet szemért, fogat fogért”. Hozzátette: elnézést kér, amiért nőknek is végig kellett nézniük a történteket, de „a mi országunkban a mi asszonyaink ugyanezt látják”. A támadó tökéletes angolsággal, londoni akcentussal beszélt, és nem derült ki, hogy melyik országra utalt. Csütörtöki brit sajtóértesülések szerint ugyanakkor a két merénylő nigériai származású, de Nagy-Britanniában nőttek fel és nevelkedtek. Egyikük hithű keresztény családban született, ám áttért az iszlám vallásra, és már diákkorában radikális eszméket hangoztatott.