Olasz lap: a magyarverő, antifa Ilaria Salis foggal-körömmel ragaszkodik a mentelmi jogához
„Nem szabad Magyarországnak kiadni egy antifasisztát sem” – jelentette ki az újdonsült EP-képviselő.
Mario Monti ultimátumot adott a szakszervezeteknek a munka törvénykönyvének változtatásaival kapcsolatban, ellenkező esetben a szakértői kormány távozik Olaszország éléről.
A Corriere della Sera napilap szerdán közölt felmérése szerint a kormány népszerűsége visszaesett. A fordulatot a munka törvénykönyvének tervezett reformja okozta. A kormány és a szakszervezetek egyeztetése eredménytelenül zárult. A Monti-kormány által bejelentett munkapiaci változtatásokról a római parlament dönt az április 2-tól. A szakszervezetek a pártok segítségében bíznak az általuk követelt engedmények elérésére, Monti azonban egyértelműen fogalmazott: „ha Olaszország nem kész a változásokra, a kormány átadhatja a helyét”. Az olasz sajtó máris októberi választásokról írt, de ezt Pierluigi Bersani, a Demokrata Párt (PD) főtitkára ostobaságnak nevezte, és szintén határozott nemet mondott Monti idő előtti távozására Franco Frattini, a Szabadság Párt (PdL) volt kormányerő politikusa is.
Elemzők szerint a PD kockáztat többet: Monti gazdaságpolitikájának támogatása miatt a balközép párt jelentős szavazóbázist veszíthet. A két legnagyobb parlamenti erőt képviselő PD és PdL a kereszténydemokrata Harmadik Pólussal időközben egyeszségre jutott az új választási törvényről, mely többek között a jelenlegi 945-ről 750-re csökkentené az olasz parlament létszámát.