Hogy hol a határ a közölhető, és a visszatartandó információk között, az a résztvevők szerint mindig a konkrét ügytől függ: attól, hogy mihez kötődik több közérdek. Bodoky szerint az újságíró a nép ügynöke, de persze az emberi jogok horizontális értelmezését is szem előtt kell tartania. Lelkes Ádám a beszélgetés során elmesélte azt is, miért érezte szükségét, hogy az ÉS-ben reagáljon a Magyar Narancs cikkére, miszerint Assange munkája a világbékét veszélyezteti, és a férfi generációja sohasem nevezheti majd magát nagynak. Az egyetemista véleménye az, hogy itt nem generációs kérdésről van szó: noha ő is a Facebook-kor szülötte, apjával szemben mégsincs fent a közösségi oldalon. Mindhárom beszélő bőszen bólogatott ásványvize mögött: ez inkább szubkulturális kérdés, mint generációs.
Lelkes szerint a Wiki sem egy döbbenetesen új dolog, csak az internet több lehetőséget ad neki, mint elődeinek. A háborús visszaélésekről is tudott mindenki, Assange csak a bizonyítékot szolgáltatta. Anno 1971-ben az USA legfelsőbb bírósága is a New York Times újságíróinak javára döntött, hiszen ezt kívánja a demokrácia. Bodoky hozzátette: lokális szinten is vannak eredményei a titkos információk nemzetközi dömpingjének. „Magam is sok névtelen levelet kaptam egyszer használatos emailcímekről, de mindig is érezhető volt, hogy Magyarországon az emberek nem mernek beszélni munkájukról, a rendszer visszásságairól, és nem bíznak a sajtóban.” Az ausztrál aktivista munkájának egy helyi eredménye lehet tehát, hogy a volt keleti blokk állampolgárai felbátorodnak, és ki merik nyitni szájukat.
Előfordult már, hogy a Wiki nevével visszaélve befolyásolták a hírfogyasztókat: hamis pakisztáni sürgönyökben amerikai diplomaták „nagyon-nagyon csúnya dolgokat mondtak indiai politikusokról”. Ez aztán szárnyra kapott a világsajtóban, és elterjedt anélkül, hogy bárki ellenőrizte volna, szerepel-e az eredeti dokumentum Assange weboldalán. Bár ez nem a szervezet hibája volt, mégsem véletlen, hogy egyre több támadás éri azt. Hogy mi is a Wikileaks - nem politikai párt, és nem is terrorszervezet - abban a résztvevők nem jutottak dűlőre, viszont hogy hatalmak számára veszélyes lehet, az eleve nem is volt kérdés. „A Bank of America három tanácsadói céget bérelt fel kiiktatására, azonban a megbízás adatai nem sokkal később már bárki számára elérhetőek voltak a wikilekas.org oldalon. Az ész nélküli düh jó példája az is, amikor amerikai politikusok hazaárulással kívánták megbélyegezni Assange-t, megfeledkezve arról, hogy ausztrál állampolgár” - mesélte Lelkes Ádám, aki a téma legnaprakészebb arca volt a teremben.