Koszovóban új választásokhoz vezethetnek a többségében szerbek lakta északi területeken kitört erőszakos tiltakozások, ha a választópolgárok 20 százaléka ezt kéri – jelentette ki Vjosa Osmani koszovói elnök szerdán, a Reuters hírügynökségnek adott exkluzív interjújában.
Osmani ebben az esetben számítana a szerbek részvételére,
hiszen – szavai szerint – az ő kezdeményezésükről lenne szó. Az előző választásokat a szerb lakosság bojkottálta – a részvételi arány mindössze 3,5 százalék volt –, az eredményét, vagyis az albán polgármesterek hivatalba léptetését viszont zavargásokhoz vezető, heves tiltakozással fogadta.