Örültem neki. Már csak azért is, mert ez egy nagyon nagy szerep, és az embernek ilyen ínséges filmidőkben, amikor a kora miatt már nincs annyira divatban a vásznon, nagyon jó megkapni egy hasonlót. Valljuk be: a mozi inkább a fiatalok játéka, ritka, hogy hetven-, hetvenöt vagy nyolcvanéves emberekről szóljon egy történet. Persze, néha adódik egy-egy idősebbekre írt szerep is, de azt általában nem én szoktam játszani manapság. Régen én játszottam volna, de most nem. Ezt viszont igen, és ez egy marha nagy szerep, tehát nyilván örül neki az ember.
Hozzáteszem: állati fárasztó egyébként csinálni.
Mivel a film általában rajtam keresztül foglalkozik a többi figurával is, nekem mindig ott kell lenni. Sosincs szünetem, reggel 6-tól este 6-ig forgatok, vagy 7-től 5-ig. Szóval tíz-tizenegy órákat, ami azért nagyon sok. Sokat kell állni, koncentrálni, tudni, mi hogyan van, mit hogyan kell játszani, melyik pillanatban éppen milyen állapotban van a karakterem. De hát ez minden filmfőszerepnél így van, csak most egy kicsit meglepő, mennyire megterhelő is ez. Valószínűleg a kor teszi, hiszen az ember huszon-harminc-negyvenévesként még nem találja az ilyesmit annyira nehéznek. De így, hetvenen túl, kicsit igen.