„A 78 év nem kevés, de ha megfordítanám a számjegyeket, az lenne csak igazán sok – kezdi Harsányi Gábor a Mandinernek – Szerencsére jól érzem magam. Dolgoznak a gének, a szerencse, az életvitel, nem utolsó sorban pedig a családom, a feleségem, gyerekeim és unokáim szeretete. Manapság is rendszeresen karate-edzéseket veszek, fizikailag és lelkileg is rendben vagyok.” A születésnapján természetesen ma sem hiányozhatott a kedvence, a csokitorta és mint minden évben, egy szál gyertya került rá. Harsányi Gábor külön kiemelte, a tortánál is fontosabb, hogy
a születésnapján valamelyik unokája mindig elmond neki egy szép verset.
Manapság is járja a vidéket, sokfelé játsszák a színdarabjait. Úgy érzi, a drámák és vígjátékok fogadtatása kiváló, így abban bízik, hogy idővel pesti kőszínházak is felfedezik a darabokat.
Harsányi Gábor egy 1971-es felvételen. Fotó: Fortepan/Urbán Tamás
Nagy izgalommal várja azt is, hogy ősszel megjelenjen a legújabb könyve, amelynek Életmű lesz a címe. „Ebben a gyűjteményes kötetben tizennyolc vígjátékom, drámám, mesém és forgatókönyvem szerepel majd. Így a Jó estét nyár, jó estét szerelem! folytatásának forgatókönyve is, amelyből
nagyon szeretném, hogy film készüljön egyszer. Jó lenne, hogy addig, amíg élek.”
Harsányi Gábor azt is elmondta, sokszor eszébe jutnak azok a sikerfilmek, amelyekben szerepelt. Különösen jó érzéssel gondol vissza a Jó estét nyár, jó estét szerelem! klasszikusra, no meg az Egy óra múlva itt vagyok című filmsorozatra, amelyben ő alakította Láng Vincét. Az írói munkásságára is büszke, hiszen az általa írt Börtönszínház című darab egy rangos New York-i színházfesztiválon is díjat nyert.
Nyitókép: Harsányi Gábor. Fotó: Mandiner/Ficsor Márton
Focilabda, zsíros kenyér pirospaprikával, Eszterházy-torta, vitorlázás és Csurka István – a közös keresztmetszet pedig nem más, mint Dörner György, aki ma kerek évfordulót ünnepel. Isten éltesse!
Több mint száz művet bemutató különleges fotókiállítás nyílt a Magyar Nemzeti Galériában, ami eddig többnyire ismeretlen felvételeken láttatja a virágkorát élő századfordulós Budapestet. A Fortepan egy német képeslapkiadó budapesti városfotóinak negatívjaira bukkant a drezdai Deutsche Fotothek gyűjteményében, ezekből jött létre a tárlat.
1873. november 17-én, vagyis ma százötven esztendeje pedig összeült a fővárosi képviselő-testület, élén Budapest legelső főpolgármesterével, Ráth Károllyal.
„Fontos, hogy lelki állapotában, légkörében, de attitűdjében is hasonló legyen arra az első számú magyar városra Budapest, aminek az egykori nagy elődök valamikor megálmodták” – mondta Tarlós István.