Pataky Attila a szolnoki gyermekbántalmazásról: Az agresszió egy olyan út, ami sehová sem vezet
Az EDDA frontembere szerint ezt az eszmeiséget köpte szemen ez az ember, aki éppen e mögé a szép és nemes sport mögé rejtette a valódi énjét.
Miért hord Orbán Viktor-os pólót az Edda frontembere? Lesz-e még idén uniós pénz? Kevin Roberts-interjú, felvidéki önsorsrontás, Kína felemelkedése és Szekfű Gyula az új hetilapban!
„A sötét oldal a félelemre, a szorongásra, a jövőkép-nélküliségre épít, a fegyvere pedig a hazugság és a cinizmus” – mondja Pataky Attila. Miért hord Orbán Viktor-os pólót? Mivel nyűgözte le Csák János? Ezen a héten címlapos interjút olvashatnak az Edda frontemberével a világ állapotáról, a magyar sorsról és arról, mit mond a liberálisoknak, ha kérdezik.
„A nemzeti érdekek képviselete, a kárpátaljai magyarság védelme megköveteli a távolságtartást” – írja Constantinovits Milán az első karakterben.
Közélet
Ahogyan az építésügyben, úgy a másik szakterületén, a közlekedéspolitikában sem teketóriázik mostanság Lázár János. Az építési és közlekedési miniszter a MÁV–Volán teljes felső vezetését átszervezte, a bérletrendszert szintén, és a szavaiból úgy tűnik, a vasút reformjának még koránt sincs vége – a részletekről közélet rovatunkban olvashatnak.
Továbbra sem került pont a Brüsszellel zajló tárgyalások végére, a politikai kommunikáció terén olykor egyenesen a pénzcsapok elzárásáról van szó, ám korántsem ennyire borús a helyzet. Bemutatjuk a lassan átláthatatlan eljárások és tárgyalások állását.
„A megújulás a kereszténydemokrácia létérdeke” – írja Navracsics Tibor területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszter.
Külhon & Külföld
Csúnya pártszakadás veheti el a magyarok egyébként is fogyatkozó esélyét arra, hogy bekerüljenek a pozsonyi parlamentbe. A magyar követelésekre nem reagálnak a szlovák pártok, annál inkább ácsingóznak a magyar szavazatokra – a részletekről külhon rovatunkban olvashatnak.
Bármelyik konzervatív jelölt lenne az amerikai elnök, véget vetne az ukrajnai háborúnak – vallja Kevin Roberts. Külföld rovatunkban az amerikai konzervatív The Heritage Foundationt vezető texasi történésszel beszélgettünk.
Az erkölcsi aggályok miatt az országok nagy részében egyelőre tilos az eutanázia, illetve az asszisztált öngyilkosság is, de egyre több helyen döntenek úgy, hogy az önrendelkezéshez való joghoz hozzátartozik a saját halál meghatározásához való jog is. Körbejártuk, hogy hol milyen gyakorlatok vannak érvényben.
Miért óvatos a pápa a háború kérdésében, miért nem hajlandó nyíltan állást foglalni egyik oldal mellett sem? Szilvay Gergely írt a témában véleménycikket.
Makronóm & Sport
Egy birodalom globális-hatalmi pozícióját harmincöt évvel előzi meg technológiai, oktatási és ebből származó versenyképességi előnye. Kína 44 csúcstechnológiai területből 37-ben már lehagyta az Egyesült Államokat. Mi következik ebből Magyarország számára? A témában György László kormánybiztos írását olvashatják.
A sport rovatban Csisztu Zsuzsa úti beszámolóját olvashatják Kínából, az augusztus elején nyári egyetemi világjátékokat rendező Csengtuból.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Mary Harrington: Feminism Against Progress című könyvét ajánlja.
„Ma már tudom, hogy mindent, ami felé én elindultam a bor és a gasztronómia világában, az apámmal való beszélgetések alapoztak meg” – olvasható Sauska Krisztián írásában a gasztró rovatban.
A rovatban Kötter Tamás novellájár olvashatják.
Száznegyven esztendővel ezelőtt született Szekfű Gyula, a 20. század egyik legkiválóbb és legnagyobb hatású magyar történetírója, akire történelem kisrovatunkban emlékezünk.
Pünkösdre készülve a bakonybéli Szent Mauríciusz-monostorban jártunk: élet rovatunkban Baán Izsák perjellel és Toókos János testvérrel beszélgettünk a kisközösségi szeretetkapcsolatról, a lemondásról és a természetfölötti távlatról. A rovatban programajánlóval készültünk, a tárcát Csender Levente írta.
A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Névai Gábor a főnökök után a beosztottak elemzésével folytatja.