A csalóknak 18 embertől sikerült összesen 3 millió forintot kicsalniuk, mielőtt lebuktak.
A budapesti nyomozók április 4-én fogták el az elkövetőket, két ukrán férfit. A lakásukon tartott házkutatás során a rendőrök tíz okostelefont, két tabletet, egy laptopot, két okosórát, 42 darab SIM kártyát, közel 400 ezer forint értékű hrivnyát, dollárt és dán koronát, továbbá több mint 12 millió forintot érő kriptovalutát foglaltak le. A telefonokon több tízezer magyar teleonszámot tároltak.
A férfiakat előállították, és a Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztályon nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás miatt kihallgatták, majd letartóztatták őket.