Feszült hangulatban folynak az amerikai-iráni tárgyalások – Trump már a harcok folytatásával fenyegetőzik

Irán az atomprogram helyett Izrael és a Hezbollah közötti háború leállításáról akar tárgyalni az amerikaiakkal.

A szerző érdekes megfejtése szerint az izraeli elnök valójában gyűlöli a saját országát.

A Haaretz angol online kiadásában megjelent elemzés szerzője szerint úgy tűnik, Netanjahu gyűlöli Izraelt. Szerinte erre utal többek között, hogy „megpróbálja a szekuláris cionizmust felváltani egy tekintélyelvű teokratikus rendszerrel. Megveti Izrael csúcstechnológiai ágazatának társadalmi-kulturális-politikai profilját, amit egy fegyver- és gázexportáló gazdasággal helyettesítene”.
Alon Pinkas úgy véli, hogy Netanjahu az ördögi terve megvalósítása érdekében
a fékek, ellensúlyok és a hatalmi ágak szétválasztása helyébe pedig „egy magyar vagy török autokrácia-modellt, egy gyenge, formális demokráciát állít”.
Nyitókép: MTI / Koszticsák Szilárd