A hollandok lőszert biztosítanak Ukrajnának a Leopardokhoz

2023. február 16. 07:04

Szerintük nincs értelme a tankoknak lövedék nélkül.

2023. február 16. 07:04
null

Az Unian ukrán portál arról ír, hogy Caisa Ollongren holland védelmi miniszter bejelentette: Ukrajna 20 ezer lövedéket kap a német gyártmányú Leopard 2 harckocsikhoz. Korábban a kormány F-16-os vadászgépek Ukrajnának történő átadásáról is nyilatkozott, írják.

A tisztviselő úgy fogalmazott, hogy értelmetlen a harckocsikat szállítani a megfelelő lövedékek nélkül. „Ez rendkívül fontos. Kevés értelme van csak egy tankot szállítani.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Új szelek fújnak Brüsszelben: ilyen uniós csúcsot még sohasem láttak az EU-ban

Új szelek fújnak Brüsszelben: ilyen uniós csúcsot még sohasem láttak az EU-ban
Tovább a cikkhezchevron

Az ukrán katonák kiképzése mellett lőszerre és pótalkatrészekre is szükség van” – mondta a miniszter.

Ez annak fényében érdekes, hogy korábban megírtuk: egyre kevesebb ország szeretne Leopard 2-es tankokat küldeni Ukrajnának. Még érdekesebb, hogy korábban Hollandia felajánlott egy századnyi Leopardot is az ukránoknak, majd kiderült, hogy valójában egy darabjuk sincs:

Nyitókép: PATRIK STOLLARZ / AFP

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2023. február 16. 13:46
Megszokták a hitel alapú világot, ahol azt is oda lehet simán adni, ami nincs. A sajtó dolga, hogy azonnal, nagy hangerővel hírt adjanak a felajánlásokról és sűrűn kussoljanak a valódi szállításokról. A vége az, hogy azt gyűlölik, aki igazat mond, amikor azt mondja, hogy nem ad semmit és azt imádják, aki csak igérget és sosem tervezi betartani az ígéreteit.
Válasz erre
0
0
Abafy Alfréd
2023. február 16. 11:25
bónuszként 300 darab szaros gatyát is adnak még a srebrenicai készletekből, a holland katonák nagyobb dicsőségére.
Válasz erre
1
0
Pathfinder76
2023. február 16. 11:23
Ebből a felajánlásból mikor fognak visszatáncolni?
Válasz erre
0
0
Robert69
2023. február 16. 09:51
Eddig úgy volt tankot, adnak be is jelentették, csak elfelejtették, hogy nincs is nekik, lizingelik őket. Előbb jár a szájuk nagy igyekezetükben hogy kiszolgálják az USA érdekeket, mintsem gondolkodnának. De nem így működik most az EU?...De
Válasz erre
1
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!