A Balatonnál is lehetett mérni a kaliforniai földrengést (VIDEÓ)
Az ötös magnitúdónál nagyobb földrengéseket az összes műszer érzékeli.
Az új-zélandi GeoNet országos földrengésfigyelő központ azonban 6,1 erősségű rengésről számolt be Wellington közelében.
Az amerikai földtani intézet (USGS) mérése szerint 5,7 erősségű földrengés hipocentruma az Északi- és Déli-szigetet elválasztó Cook-szoros alatt, mintegy 50 kilométeres mélységben volt. Az új-zélandi GeoNet országos földrengésfigyelő központ azonban 6,1 erősségű rengésről számolt be Wellington közelében. Szökőárriasztást nem adtak ki, az esetleges károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
A földrengést a közösségi médián is több tízezren jelezték, a legnagyobb városban, Aucklandben és a Déli-szigeten fekvő Christchurchben is érezték – számolt be a New Zealand Herald. A szemtanúk közlései szerint a földmozgás 30 másodpercig tartott.
Az amerikai földrengésfigyelő intézet, az USGS 5,7 erősségű földmozgást érzékelt. Új-Zélandon a napokban a Gabrielle ciklon okozott súlyos károkat. A vihar miatt négy ember vesztette életét, rengeteg embert kellett kimenekíteni, az áradások és földcsuszamlások sok települést vágtak el a külvilágtól.
Az országban kedden szükségállapotot jelentettek be. Az ötmillió lakosú Új-Zéland az úgynevezett csendes-óceáni Tűzgyűrűn, egy szeizmológiai törésvonalon fekszik, ahol gyakoriak a földrengések és vulkánkitörések. 2011-ben súlyos földrengés rázta meg a Déli-szigeten álló Christchurch városát. A 6,3-as földmozgás 185 emberéletet követelt, és lerombolta a belváros nagy részét.
(MTI)
Nyitókép: STRINGER / AFP