„Ilyenben még nem volt részem” – másodpercekig tartó szabadesés, pánik a magyar válogatott repülőgépén
Tombolt a vihar, ezért komoly rutinra volt szüksége a pilótának.
A lap szerint bár Törökország tagja a szövetségnek, de „ellenségként” viselkedik.
A Wall Street Journal vezércikkében arról ír, hogy a NATO-nak kilátásba kell helyeznie Törökország kizárását, mert nem szabad hagyni, hogy Erdogan elnök manipulálja a júniusi választást.
Mint fogalmaztak, Törökország Erdogan vezetésével ismét „Európa beteg embere”, bár más okok miatt, mint a19. században. A lap hozzátette,
A cikkben arra is kitértek, bár Törökország tagja a szövetségnek, de „ellenségként” viselkedik.
A Wall Street Journal felhívta arra a figyelmet, hogy van esély arra, hogy ezt megállítsák, ha a Nyugat bátor lépéseket tesz annak érdekében, hogy a közelgő elnökválasztáson a hazai ellenzék tisztességes esélyt kapjon. Ehhez a szövetségnek „Ankara tagságát kellene a vágóhídra tennie” – fogalmaztak.
A kizárás mostani megfontolása lehetővé teszi a NATO számára, hogy megvitassa a tagság előnyeit és hátrányait, és hangsúlyozza – mind a török választók, mind a NATO-tagok számára – a közelgő választások nagy tétjét.
A Wall Street Journal szerint a Nyugat rávilágíthat Erdogan kétszínűségére, úgy, hogy
„fokozottan megfigyeli a török választást”.
A NATO hasonlóképpen világossá teheti, hogy ha Törökország nem tud szabad és tisztességes választásokat tartani, az lehet a végső kiváltó ok annak eldöntésére, hogy visszavonja-e NATO-tagságát.
Bár a szövetség alapító okirata nem rendelkezik a kizárásról vagy felfüggesztésről, de a rebus sic stantibus – „a dolgok jelenlegi állása szerint” – nemzetközi jogi elve több mint elegendő alapot biztosít erre – hívta fel a figyelmet a lap.
A Wall Street Journal azt is felidézte, hogy Erdogan fő bűne az volt, hogy hat éve orosz légvédelmi rendszert vásárolt. De az is veszedelmes, hogy vissza akarja állítani a török befolyást a Közel- és Közép-Keleten – húzták alá.
Nyitókép: MURAT KULA / ANADOLU AGENCY / ANADOLU AGENCY VIA AFP