Magyar Péter influenszer pártelnök végtelen aljassága és a „kijáró ember” – avagy Vertán György védelmében
A Tisza Párt elnöke immár sokadik tájékoztatóját tartja arról, hogy lesz nagy leleplezés, miközben csak róla derülnek ki kínos dolgok.
Volt benne pénisz, luxusautók meg egy egykori kickboksz-bajnok is.
A szemlék korát éljük, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy egy lecsúszott valóságshow-szereplő és egy felfuttatott klímaaktivista twitteres odamondogatásból Magyarországon mindenképpen hírnek kell lennie. Nem maradhatunk ki a jóból: mi is feldolgoztuk a magyar sajtót tematizáló, „kulcsfontosságú” hírt.
Szóval az történt, hogy a brit-amerikai Andrew Tate – aki korábban kickbox-bajnok is volt (19 mérkőzéséből 17-et megnyert, 2011-ben kiütéssel lett világbajnok), aztán szerepelt a 2016-os Big Brother című műsorban, és noha egyébként édesapja afroamerikai, rasszista és nőgyűlölő megjegyzések miatt (a nők helye a konyhában van és társai) több platformról kitiltották, ami azért is kellemetlen, mert karrierje után influenszerként próbált érvényesülni –
Hozzátette ráadásul üzenetként azt is, küldje el az e-mail címét, hogy arra megírhassa a 33 darab járgánya listáját és azok kibocsátási adatait.
Mire Greta Thunberg (pontosabban az oldalát kezelő valaki) azt válaszolta, hogy „Igen, kérlek, világosíts fel. Írj nekem a [email protected]”, vagyis
Ez történt, illetve aztán volt még egy visszaszólás is. És lehetne igazából ebből egy publicisztikai írást is közölni arról, hogy a Telex milyen varázslatos módon jeleníti meg az egyoldalú drukkerújságírás legszebb hagyományait (Greta leírása: „világhírű”, „még mindig nagyon fiatal”, „tinédzser” – értsd: híres és cuki, nem lenne szabad bántani; Tate leírása: „próbált meg keménykedni”, „nőgyűlöletéről is ismert megmondóember”. A pengeváltás kapcsán pedig „mindenki megelégedésére a tinédzser egy mondattal semmisítette [meg]”, emellett
a kisfarokenergia szó kimagyarázása, hogy az miért is nem szexista, és különben sem a kisfarkú férfiakra használják,
hanem a nagyotmondó hencegőkre, és így már rendben van és nem testszégyenítés, vagy micsoda), miközben nem győzi függetlenségét hangsúlyozni, de ettől most eltekintünk.
Kész szerencse viszont, hogy egy ilyen elfogulatlan, a BBC alapelvei szerint működő orgánum indít újságíróképzést Magyarországon az amerikai adófizetők 300 millió forintnyi pénzéből.
Nyitókép: Jonathan Nackstrand/AFP