A háború taktikai orosz győzelemmel végződhet, földterületeket szerez Oroszország, de stratégiailag, hosszútávon saját nagyhatalmi céljait ásta alá. Oroszország a nyugati világban pária lesz, egy gazdaságilag, katonailag gyengülő állam, amely „beszorul Kína alá”. Ki rongálta meg az Északi Áramlat vezetékeket? Milyen hatása lesz a háború dinamikájára a négy ukrán terület orosz annektálásának? Rácz András Oroszország-szakértő és Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő vitája a Mandineren.
***
Oroszország számára a legjobb forgatókönyv a pirrhuszi győzelem: területet szerez, de cserébe az ország jövőjét áldozza fel gazdasági, technológiai, társadalmi értelemben. Ukrajna pedig meg tudja tartani magát szuverén államnak, de cserébe irtózatos pusztítást szenved el, egy generáción belül nem fog újjáépülni.
Ki rongálta meg az Északi Áramlat 1 és 2 vezetékeket? Milyen hatása lesz a háború dinamikájára négy ukrán terület annektálásának, az orosz mozgósításnak és az újabb nyugati haditechnika érkezésének Ukrajna számára? Mik a háború lehetséges kimenetelei?
A Mandiner Vita két vendége: Rácz András Oroszország-szakértő, a Német Külpolitikai Társaság (DGAP) tudományos főmunkatársa és Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő, az MCC Geopolitikai Műhelyének vezetője.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--