Odáig vannak Angliában Kerkezért – az edzője és a szurkolók is ódákat zengenek róla
A magyar válogatott labdarúgót már várják a Liverpool-drukkerek.
Ki nyerheti a háborút? Miért hibáztatja Brüsszelt Schobert Norbert? Magyarjárás az ENSZ-ben, Beneš-dekrétumok, francia energiahelyzet és Németh S. Szilárd az új hetilapban!
Mit látunk az orosz–ukrán összecsapásból, ha kitakarjuk a képből a katonákat és a harcoló országok politikusait? Az anyagháború titkait mindkét fél hét lakat alatt őrzi – mi e heti címlapos összeállításunkban körbejártuk mindazt, ami belőlük tudható, és szakértők segítségével igyekszünk megjósolni, ki nyerheti a konfliktust ebből a szempontból.
Közélet
Az orosz–ukrán konfliktus tágabban értelmezve Oroszország és az USA háborúja, amibe az Európai Uniónak nem lenne szabad beavatkoznia – mondja Schobert Norbert. Miért hibáztatja Brüsszelt? Kik nyerészkednek a háborún? Kap-e támogatást a Fidesztől? Közélet rovatunkban az életmódszakember-üzletemberrel az uniós „rezsiterrorról”, begyűrűző válságról és a politikai korrektségről beszélgettünk.
Hatalmas összeggel segíthette az ellenzék kampányát egy amerikai ngo, amelyet Karácsony Gergely főtanácsadója, Bajnai Gordon korábbi bizalmasa alapított.
Tényleg fideszes lett az ATV? Van jövője a televíziózásnak? Dolga-e egy médiumnak kiállni Ukrajna függetlensége mellett? Ezekről is beszéltünk Németh S. Szilárddal, az ATV vezérigazgatójával, továbbá szóba került az előválasztás és a Hit Gyülekezete is.
„Az orosz–ukrán háború európai testvérháború, amit nem lehet az egyik fél kiközösítésével vagy a gonosszal való azonosítással kezelni” – írja publicisztikájában Lánczi András filozófus.
Pindroch Tamás, az Alapjogokért Központ vezető elemzője írásában a nemzeti konzultáció jelentőségéről ír.
Külhon & Külföld
Viszonylag kis hírverést kapott, de úgy tűnik, néha az igazságnak is van esélye győzedelmeskedni: Bosits Miklós és ügyvédje tizenhárom év után precedensértékű pofont adott Strasbourgban a ma is alkalmazott diszkriminatív rendeleteknek – Keszegh Tündét Külhon rovatunkban kérdeztük a fejleményekről.
Magyarországon eddig példaértékű módon sikerült ellenállni a külső ideológiai támadásoknak – vallja Josh Hammer, a Newsweek szerkesztője, az Edmund Burke Foundation tudományos munkatársa, akivel Külföld rovatunkban olvashatnak interjút.
„Vajon mennyi időbe telik majd, hogy fűtetlen lakásaikban feldühödjenek a német neonácik és az iszlamista migránsok, majd pedig egymásnak essenek Németország utcáin?” – teszi fel a kérdést publicisztikájában Veszprémy László Bernát történész.
Makronóm & Sport
Makronóm rovatunkban Franciaország energiapolitikájáról olvashatnak.
Hogyan jutott el a magyar futball a többszöri mélypontról odáig, hogy ma már szinte egész Európa a Marco Rossi vezette válogatott előtt tiszteleg? Sport rovatunkban áttekintettük az elmúlt éveket.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Paul Bloom ateista gondolkodó, a Yale Egyetem professzorának könyvét ajánlja az empátia hátulütőiről.
Magyar kutatók a legjobb tanulási módszerekről, valamint az agy tanulás közbeni aktivitásáról is szereztek új ismereteket – a részletekről Tudomány kisrovatunkban olvashatnak.
Egészen kicsi korában csöppent a folklorista világba, hiszen nevelőapja, Martin György rendszeresen vitte gyűjtőútjaira. Tízévesen már jobban táncolt legényest, mint a mérai fiatalok. Élet rovatunkban Éri Péterrel beszélgettünk forradalomról, táncházmozgalomról, kalotaszegi emlékekről, Sebőről, Muzsikásról és a legendás Csoóri–Éri alkotópáros eltávolodásáról.
A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Demkó Attila ír a világunkból kifogyó racionalitásról.