amelyhez hasonlóról nem egy önkormányzat, hanem leginkább a lakásmaffia módszerei juthatnak az ember eszébe.
A napokban ugyanis az önkormányzat két munkatársa, két hölgy kereste fel a szépkorú férfit az otthonában, hogy megkíséreljenek neki átadni egy összeget „életjáradék” címén. A kilencvenéves férfi elmondása szerint éppen az ebédjére készült, egyedül volt a lakásban, amely visszaszerzéséért lassan fél éve harcol. Kinyitotta az ajtót, s mikor megtudta, mi járatban van a két hölgy, közölte velük, neki nem jár életjáradék, hiszen ő már kifizette a lakása visszaváltásához szükséges, a Városgazda Zrt. által meghatározott pontos összeget, majd udvariasan elköszönt az önkormányzat munkatársaitól.
Az említett összeg tartalmazta egyébként nemcsak az önkormányzat által az idős házaspárnak évek alatt kifizetett életjáradékot és a háznak kifizetett közös költséget – természetesen kamatostul –, hanem például olyan adminisztratív tételeket is, mint a nem hiteles tulajdoni lap másolata jelentkezéskor, vagy mint az életjáradéki szerződés megkötésének díja. Elszámolták az életjáradéki szerződés felbontásának díját, ahogy a földhivatali eljárásét is, a szerződés felbontásakor.