A követség szerint Magyarország és Észtország viszonya baráti marad, és folytatódik a jó együttműködés.
Reinsalu: A magyar kormány aláássa a Nyugat szankciós politikáját
Egy múlt heti interjúban Urmas Reinsalu észt külügyminiszter „rendkívül sajnálatosnak” nevezte Magyarország viszonyulását az Ukrajnával szembeni orosz agresszióhoz. Felidézte, hogy levélben fordult Szijjártó Péter magyar külügyminiszterhez, hangsúlyozva az Oroszország elleni újabb szankciók elrendelésének fontosságát. Azt mondta, „az olyan döntések és kijelentések, amelyek aláássák a szankciókkal kapcsolatos európai egységet, nem szolgálják Európa biztonságát, erkölcsileg elfogadhatatlanok és egyetlen EU-tagállamnak sem állnak érdekében”.