Jelzem Miniszter Úrnak, asszisztenciája mellett egy beteg társadalom van születőben

Azért az sok mindent megmutat egy kormányzatról, ha...

Egy 35 éves Budapesten tartózkodó és egy 24 éves Pest megyei férfinak vannak majomhimlőre utaló tüneteik.

Újabb majomhimlős fertőzötteket azonosítottak a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szakemberei – tájékoztatta a Központ pénteken az MTI-t.
A fertőzöttek enyhe tünetekkel, otthonukban tartózkodnak, elkülönítve – közölték az MTI érdeklődésére.
A területileg illetékes járványügyi hatóság megkezdte a járványügyi vizsgálatokat, a kontaktkutatás folyamatban van – áll a közleményben. Az NNK arra kéri a lakosságot, hogy aki majomhimlőgyanús tüneteket észlel magán, mielőbb forduljon orvoshoz.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, az első majomhimlős esetet a múlt héten regisztrálták Magyarországon.
(MTI)
Nyitókép: ROMAIN DOUCELIN / HANS LUCAS / HANS LUCAS VIA AFP