A koronavírus-járvány kitörése óta először tért vissza a brit trónörökös Erdélybe, ahol már növekedésnek indultak az általa ültetett almafák, és ahol még mindig érzi ember és természet egyensúlyát, az ősi körforgás harmóniáját. Ezen a héten Boris Kálnoky exkluzív riportját olvashatják Károly hercegről, amiből kiderült, miért is szereti annyira az erdélyi vidéket.
„Egyfajta folytonosságot érzek itt, ember és természet egyensúlyát, egy ősidőktől fogva fennálló, hasznos, kedvező körforgást”
– mondja a herceg.
Összeállításunkból kiderül az is, hogy milyen magyar gyökerekkel bír a trónörökös, emellett hogy milyen fontos értékválasztási kérdésekről nyilvánul meg.
„Bizony Kárpátalján (és amúgy az orosz ajkú területeken is) durva ukrán asszimiláció folyt és folyik – de egy ukránosított iskola még mindig jobb, mint egy olyan, amit porig bombáztak a nagy felszabadításban” – írja vezércikkünkben, az Első karaktert Veczán Zoltán.
Közélet
A kormánypártok törvénymódosító javaslata kiigazítaná a parlamenti frakciók finanszírozásában tapasztalható aránytalanságot, egyben megspórolna 5 milliárd forintot. Közélet rovatunkban megmutatjuk a részleteket.
Dolgozunk a rendszer finomhangolásán, új elemek is megjelenhetnek a már meglévők mellett – mondja az új családügyi államtitkár.
Mekkora súlya lesz a területnek az ötödik Orbán-kormányban? Mennyien éltek eddig a támogatásokkal? Lesz-e trendforduló a születések számában? Hornung Ágnessel beszélgettünk, aki első interjúját a Mandinernek adta.
Ha nem is extraprofitadónak nevezik, Európa országainak több mint felében megadóztatják a légitársaságokat – mégis, a Ryanair hevesen támadja a magyar kormányt a szektorra kivetett sarc miatt. Összefoglalónkat olvashatják a szokatlan hangvételű konfliktusról.
A rovatban Szilvay Gergely Molnár Tamás: Európa zárójelben című könyvét ajánlja.
L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója a régészeti szakma szükségességéről és értékeiről ír véleménycikkében.
Ma a legtöbb latin-amerikai országot baloldali-újmarxista vezetők irányítják. A térségben visszaszorul az USA, amivel párhuzamosan kismértékben nő Oroszország befolyása, Kínáé pedig óriási léptekkel erősödik – írja Farkas Vajk, az Alapjogokért Központ nemzetközi igazgatója.