Íme az idei balatoni lángosárak – települések szerint, részletes térképen
2022. június 19. 07:44
Emelkedett, de nem lőtt ki a lángos ára.
2022. június 19. 07:44
p
63
3
99
Mentés
A Csodálatos Balaton június 14-én és 15-én mintegy 30 balatoni települést járt körbe, és hasonlította össze a lángosok árait. Összeállításukból kiderült, hogy rémhír volt az 1300 forintos lángos – a legtöbb helyen 800 és 1000 forint között mozog a sima ára, míg a sajtos-tejfölösért is maximum 1500-1600 forintot kérnek el.
A portál ugyanakkor beszámolt arról, hogy a legtöbb vendéglátós az emelkedő alapanyagárak miatt vélhetően a közeljövőben emeli még az árakat, de a baloldali politikusok által emlegetett összeget még akkor sem fogják sehol sem elkérni.
Sokan hungarikumnak tartják
A lángos egyes feltételezések szerint a török hódoltság idején került a magyar konyhákba, mások szerint ókori római az eredete.
Ma már jellegzetesen magyaros ételnek számít, és bár nem szerepel hivatalosan a hungarikumok listáján, mégis sokan annak tartják
– írták.
Első írásos említése a források szerint – az 1700-as évekből való, de története egészen a 14. századig nyúlik vissza, amikor a kenyérfogyasztás kezdett általánossá válni. Mivel a kenyérsütés nem volt mindennapos tevékenység, így a maradékból parázson sütve lángost készítettek, amely kitartott egészen a következő sütésig. A konyhatechnika fejlődésével a parazsat felváltotta a zsír vagy az olaj, a 19. századtól megjelent a sörélesztő, ami jelentősen csökkentette a kelesztés idejét. S mivel könnyen elkészíthető és nagyon ízletes, hamar elterjedt , vásárok, búcsúk kínálatának, strandbüfék választékának állandó részévé vált – derült ki a cikkből.
Megnyílt november 15.-én az adventi vásár a Vörösmarty téren és a Bazilikánál, már a nyitónap délutánján sokan sorbaálltak a gasztrostandoknál. Megnéztük, mire számíthatnak az érdeklődők.
Az arany világpiaci ára meredeken emelkedett az utóbbi időben, október végére unciánként 2754 dollárra (grammonként 88,5 dollárra) kúszva fel. Ennek hatására a kínai kiskereskedelemben az aranytermékek ára grammonként meghaladta a 800 jüant (112 dollár). Ez a jelentős drágulás a kínai ékszerboltokat is sújtja, hiszen a vásárlók nem szívesen fizetnek ilyen magas összeget. Korábban a kínai fogyasztók jellemzően sok aranyat – főként ékszert, nem pedig befektetési aranyat – vásároltak, ám az új árak mellett ez a kereslet most érezhetően csökkent.
Afrika is igyekszik bekapcsolódni a mesterségesintelligencia-versenybe a hiányos infrastruktúra és finanszírozás ellenére. A kutatók azonban leszögezik, hogy semmiképpen sem úgy, ahogyan azt a Nyugat szeretné.
Érdekes ,hogy minden állibsi ájdióta?
Minden állibsi kövér.
Bemegyek az ambulanciába,és azt látom ,hogy nálam mindenki kövérebb.
Én vagyok+ 40 kg.
...és lángost zabálnak ,ami tele van olajjal,sajttal,tejföllel !!!!!!!
Komoly, hogy évek óta a lángos árán pörögnek, mintha az életben maradás legszükségesebb dolga lenne. :DDD Ja, és én már túl vagyok egy balatoni lángoson, remélem az ellenzéki barmok a Balatonig sem jutnak el.