Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
Kiszivárgott a „halállistájuk”.
Bár már elkezdődött az a háborús bűnökkel kapcsolatos eljárás, amely elsősorban a Bucsa egy hónapig tartó orosz megszállása alatt elkövetett tömeges kivégzésekre koncentrál, de mivel az ukránok mintegy 8 ezer háborús bűncselekményt tartanak nyilván, ezért nagyon várják Ukrajnában a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság több tucat törvényszéki szakértőjét – számolt be pénteken az Index.
Hozzátették: Ezzel együtt időről-időre felbukkan a világhálón egy lista. Mint ismert, a bucsai mérszárlást követő napokban az észt parlament külügyi bizottságának tagja, Eerik Kross, tette közzé Twitter-oldalán, azoknak a nevét és lakóhelyük térképét, akik abban az orosz egységben harcoltak, akikről észt hackerek villámgyorsan kiderítették, hogy felelősek a gyilkosságokért. Ez a 64. gépesített lövészezred volt, az egység, amelynek tagjai közül kerülhettek ki azok, akik válogatás nélkül lövöldöztek a civilekre a megszállt 35 ezres ukrán kisvárosban. A politikus Twitter bejegyzése azonban ma már nem elérhető – derült ki a cikkből.
Viszont a Fókusz című ukrán oldalon még elérhető a térkép, amely bejelöli azokat a városokat, ahonnan a gépesített lövészdandár katonái érkeztek. A mellékelt cikkből – melynek címe „Honnan származnak az orkok?” (ahogyan az orosz megszállókat becézik az ukránok) –
ITT lehet végigböngészni az Ukrán Védelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatóságának vonatkozó bejegyzését honlapjukon.
Ez egyenként megnevezi a 35. orosz hadsereg 64. gépesített lövészdandárjába tartozó katonák személyes adatait. Kezdve a nevétől, a pontos születési adataitól, katonai rangjától, egészen odáig, hogy mikor és pontosan hol adták ki a katonai igazolványukat. A kiadás helye alapján pedig pontosan látszik, honnan érkeztek a Kijevnél harcolt egység tagjai.
A térképen jól látszik, hogy a Bucsa megszállását végrehajtó erők kötelékébe
így például Arhangelszkből, Kalinyingrádból, a Magadan régióból, Habarovszk területéről, Szahalinról vagy éppen Kamcsatkáról. Ugyanakkor az is világos, hogy a katonák nagy részét az Oroszországot átszelő, a térképen piros vonallal ábrázolt, transzszibériai vasút közelében található területekről hívták be – részletezte a portál.
Nyitóképen egy gyászolók Bucsában. Fotó: YASUYOSHI CHIBA / AFP