
Tojás nagyságú jég esett Bulgáriában
2022. május 30. 10:26
A jégeső nem kímélte sem a háztetőket, sem az autók szélvédőit.

Bulgária középső régiójában erős szupercellák alakultak ki vasárnap, amelyeket nagy jégesők is kísértek. A felhőkből aláhulló teniszlabdányi, sőt néhol annál nagyobb jégszemek nem kímélték a háztetőket, szélvédőket – számolt be az Időkép.
A portál kitért arra is, hogy a szupercellák által érintett területre tornádóveszély miatt is adtak ki figyelmeztetést. Tornádóról ugyan nem érkezett hír, de
a szerb-bolgár határvidéken egy erős zivatarrendszer is kialakult, ami villámárvízeket, jégesőket okozott a térségben
– derült ki a cikkből.
A jégeső után többek között Vratsában is kifehéredett a táj.
A felvétel alább tekinthető meg:
Nyitókép: Meteo Balkans Facebook-oldala
Összesen 5 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2022. május 30. 19:33
Bulgária se egy rossz adottságú ország földrajzilag, ha nem támadták volna hátba a románok, akkor az Égei tengerre is lenne kijárata.
Válasz erre
0
0
Sróf
2022. május 30. 11:12
A képen a hölgynek elég különös a lábujjberendezése, így biztos jobban tud kapaszkodni a sík felületeken.
Válasz erre
0
0
csicseriborso
2022. május 30. 10:45
Itthon is. Az miért nem hír?
Válasz erre
1
0






