A szavazatok újraszámolását követeli a Mi Hazánk Mozgalom, mert nem fogadja el, hogy a határon túlról érkező voksok miatt hét helyett csak hat képviselője lesz az új Országgyűlésben – számolt be az Infostart. A Mi Hazánk Mozgalom elnöke és leendő parlamenti frakcióvezetője
a választás éjszakáján még úgy számolt, pártjának hét képviselője lesz az új Országgyűlésben.
Toroczkai László már akkor is arról beszélt, hogy ellenszélben érték el ezt a mindenki számára meglepetést okozó eredményt.
„Még a határainkon túlról a Facebook mellett mások is beavatkoztak, hiszen Marosvásárhelyre is el kellett mennünk, hogy megnézzük, mit találtak abban a zsákban, ahol szavazólapok voltak, rajta a Mi Hazánkra adott szavazatokkal" – hangsúlyozta.
Negyvennyolc szavazaton múlt
A szavazatok 99 százalékának összesítésekor még mindig 7 mandátummal számolt, utána viszont megérkeztek a külhoni magyarok által leadott, elsöprő többségében fideszes voksok, és a radikálisok képviselőcsoportjának létszáma 6-ra csökkent. Ezt látva Toroczkai László közleményt adott ki, amelyben újraszámolást követelt, mivel
mindössze 48 szavazat alapján vették el tőlük a mandátumot,
és adták azt a Fidesznek, pedig a Marosvásárhelyen talált zsákban a Mi Hazánkra leadott voksok is voltak, a Délvidéken pedig a Fidesszel szoros kapcsolatot ápoló Vajdasági Magyar Szövetség aktivistái kézbesítették átvételi elismervény nélkül a szavazólapokat. A Mi Hazánk nem fogadja el a jelenlegi helyzetet a vizsgálatok lezárásáig.
Már csak tíz napjuk van
A választási eredmény elleni jogorvoslatról a választási eljárásról szóló törvény 241. paragrafusának 105. pontja szól, ez kimondja, hogy az újraszámoláshoz egy konkrét törvénysértés gyanúja kell, és ha az illetékes választási bizottság ezt nem tartja megalapozottnak, akkor a bírósághoz, végső soron pedig a Kúriához lehet fordulni.
Nagyon fontos azonban, hogy a törvény szerint a Nemzeti Választási Bizottságnak a voksolást követő 19. napon mindenképpen ki kell hirdetnie a választás eredményét. A Toroczkai Lászlóék által kezdeményezett jogorvoslatra tehát 10 nap áll rendelkezésre, de az Országgyűlés ettől függetlenül májusban így is, úgy is megalakul.
Nyitókép: Facebook