Három ország szembeszállt az Európai Unióval: Orbán Viktor fontos szövetségeseket szerzett

A múlt heti uniós csúcs komoly eredményeket hozott Magyarországnak. A szuverenista erők már nincsenek egyedül az Európai Unióban.

„Az Unió nem finanszíroz tovább olyan korrupt zsarnok rendszereket, mint amilyen az Orbáné” – fogalmazott a DK politikusa.

Gyurcsány Ferenc felesége közösségi oldalán kommentálta a hírt, mely szerint az Európai Bizottság megindította a jogállamisági mechanizmust Magyarország ellen.
„Európa erős, Orbán veszített!” – kezdi gondolatmenetét Dobrev.

A politikus elmondta, hogy „akár így is összefoglalhatjuk azt, amit az Európai Bizottság jogállamisági eljárásának hivatalos elindulása jelent. Nincs a mainál egyértelműbb üzenet az Európai Uniótól: készek megbüntetni Orbánékat, ha továbbra is gátlástalanul lopják meg a magyar embereket és csak a saját zsebüket tömik ki a tisztességes magyaroknak járó támogatásokkal”.
„A magyar kormány még az idén komoly pénzeket veszíthet. Az Unió nem finanszíroz tovább olyan korrupt zsarnok rendszereket, mint amilyen az Orbáné” – tette hozzá a DK politikusa.
Nyitókép: YouTube