Esküdözik Scholz: most már tényleg felhozzák a német egészségügyet oda, ahol a magyar nyolc éve tart
„Az elektronikus betegakta 23 év után most már tényleg jön” – ígéri a német kancellár.
A lap szerint Magyarország bőkezűen támogatja adókedvezményekkel a gyermekes családokat, ami ugyan nem olcsó, de az ország legalább egyértelműen kijelölte céljait.
„Amikor a gyermekvállalásról beszélünk, valamint arról, hogy Európában mennyire alacsony arányban akarnak az emberek gyermeket vállalni, a pápa igenis ráérzett valamire. Erről már korábban is beszélt” – írta a The Spectator weboldalán megjelent véleménycikkében Melanie McDonagh.
A szerző Ferenc pápa múlt heti szavaira reflektált, amikor is a katolikus egyházfő aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy sokaknál a háziállatok elfoglalják a gyerekek helyét. Ferenc pápa egyúttal örökbefogadásra buzdította azokat, akiknek nem lehetnek gyerekeik.
A szerző szerint Európát demográfiai válság sújtja, példaként Olaszországot említi, ahol, mint a szerző ismerteti, 1861 óta a legalacsonyabb volt 2020-ban a termékenységi ráta: mindössze 404 892 gyermek született, míg 2008-ban még 576 659. McDonagh aláhúzta: ugyanez a trend figyelhető meg szerte a kontinensen, Törökországot leszámítva egy európai országban sem ment kettő fölé a termékenységi ráta.
– teszi fel a kérdést a szerző, aki szerint Ferenc pápa üzenete egyértelmű: a következő generáció hozhatja el a változást a fenntarthatóságért vívott küzdelemben.
– írja publicisztikájában a szerző, aki Magyarországot is megemlíti írásában. Mint fogalmaz, a magyar családvédelmi intézkedések „nem olcsóak”, de „az ország legalább egyértelműen kijelölte célját”.
A szerző végkövetkeztetése az, hogy valóban egoizmusnak számít, ha az emberek háziállatokkal helyettesítik a gyerekeket. „Legyenek gyerekek is, háziállatok is” – üzeni Melanie McDonagh.
Nyitókép: Sefa Karacan / Anadolu Agency / AFP