Gondolatok a Csapda a neten című cseh dokumentumfilmről

2021. szeptember 24. 01:40

Alig vártam, hogy hazaérjek a lakásom biztonságot adó falai közé.

2021. szeptember 24. 01:40
Kincses Krisztina

„A minap került a mozikba a Csapda a neten című cseh dokumentumfilm, amelyben filmrendezői kezdeményezésre három fiatal színésznő kiskorúnak tetteti magát, hogy kiderüljön, mi történik, ha belépnek a népszerű online chatszobákba. A filmből készült egy 100 perces, 18-as karikás, valamint egy 63 perces oktatói változat is. A dokumentumfilm

megdöbbentően nyersen mutatja be,

milyen veszélyek leselkednek a neten azokra a fiatalokra, akik meggondolatlanul, vagy tetteik következményeit fel nem mérve használják a különböző internetes felületeket.

A film több szempontból is elgondolkodtatott. A moziból kilépve az egész világ szürke-fekete színt öltött, alig vártam, hogy hazaérjek a lakásom biztonságot adó falai közé.

(...)

Az Instagramon vonagló számtalan nőnek (és férfinak) – ide értve azokat is, akik az önelfogadás, az úgynevezett »bodypositivity« jegyében posztolnak –, fogalmuk sincs arról, hogy

hány és hány tíz és százezer ember mocskos fantáziájának szolgáltatnak alapot a töméntelen magamutogatással.

Amelyben már nincs kontroll, ahol már unalmasnak számít egy kép, ha túl sok ruhanemű takarja az illető idomait. Nem olyan régen még én magam is szívesen posztoltam egy-egy edzés utáni képet, szelfiket, ha épp jól sikerült elkészítenem a frizurám, vagy úgy éreztem, meg »kell« osztanom az éppen aktuális ruhaszettemet a közösségi oldalon. Aztán jött a felismerés, az undor, hogy én sem vagyok más, hogy már megint csak a szavak szintjén, hogy már megint mennyire szeretem önmagam, és jöttek a reakciók férfiaktól, a dicséretek, nem ismertem őket, ők sem engem és szégyelltem és nincs rá szükség és elég volt. Fiók deaktiválása.

Mert semmi nem olyan fájdalmas és egyben felszabadító, mint a folyamatos, igazi, őszinte, mély önvizsgálat,

amelyet hittel kérünk és amely a keskeny ösvény felé terelget.

Mindenkinek ajánlom, hogy nézzen több olyan dokumentumfilmet, olvasson több olyan könyvet, amely rózsaszín máz és hatásvadász köntörfalazás nélkül mutatja meg, mivé tud lenni az ember, ha a nihil és a puszta ösztönből táplálkozó hedonizmus fertőjében dagonyázva tölti el rövid életét.”

Összesen 70 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tomtam
2021. szeptember 24. 16:33
A publicitás mérete miatt a legprimitívebb exhibicionizmus dühöng a neten. Elképesztő tömeg adja fel önként a saját emberi méltóságát. (Csak egy apró mellékkörülmény: a rövid fókusztávolság miatt sok a torz felvétel, érthetetlen, hogy a "szerző" hogy képes felvállalni.)
ittésmost
2021. szeptember 24. 11:00
re annamanna 2021. szeptember 24. 10:23 Nem tartom szükségesnek, hogy beszámoljak ezen az oldalon a hitemről, a világnézetemről, feltárjam legbensőbb érzéseimet. A cikkhez szoktam írni - ittésmost - jelen esetben nagyon fontos, hogy erre a nevelők számára életmentő dokumentumfilmre felhívta a figyelmet a szerző, kár hátba támadni azzal, amit nem is tudunk (meg nem is érdekes). Próbáld meg te is, hogy azzal foglalkozol, amihez írsz, de nekem mindegy ám: X-re megérett a párbeszédünk.
ittésmost
2021. szeptember 24. 10:04
csak te ismered I.-t de miért ÍTÉLKEZEL valaki fölött (állandóan)? netán te magadat képzeled istenek?
Knerten
2021. szeptember 24. 08:37
Ez az áldokumentumfilm egyébként (volt szerencsétlenségem megnézni) egy aljas csúsztatásoktól, nyilvánvalóan megrendezett, kamu jelenetektől hemzsegő komcsi propaganda-alkotás. Sajnálatos, hogy keresztény nők is felülnek erre a hazugságvonatra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!