A harmadrendű vádlott T. Andrea, a Human Operator irodavezetője volt, aki fontos szerepet töltött be a vádirat által említett láncolatban.
A koronavírus-járvány miatt halasztani kellett a Czeglédy-per tárgyalását, jelenleg úgy tűnik, hogy csupán egy hónapot késik az ügy, és április 7-én, valamint 8-án a vádlottak meghallgatásával folytatódhat a per, írja a Magyar Nemzet. Gyurcsány Ferenc ügyvédje mellett húszan ülnek a vádlottak padján. Mint ismert, Czeglédy Csabát és vádlott-társait bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással és más bűncselekményekkel vádolja az ügyészség. A vádak szerint Gyurcsány Ferenc ügyvédje egy céghálózatot alakított ki, amelynek alsóbb szintjein iskolaszövetkezetek, középső szintjén két koordinátorcég, a legfelsőbb szinten pedig Czeglédy saját, Human Operator Zrt. nevű cége helyezkedett el. Ezzel egy olyan számlázási láncot hoztak létre, amelynek célja a módszeres adócsalás volt. A vád szerint a diákmunkások adóterheit a bűnszervezet szintén nem fizette be. Ezzel kis híján 6,3 milliárdos kárt okoztak az államnak.
A Magyar Nemzet bemutatja a per harmadrendű vádlottját, T. Andreát, akinek férje létrehozta korábban – Czeglédyvel és másokkal – a Nyugat.hu elnevezésű gyurcsányista portált, írja a lap. T. Andrea nemcsak a médiában és Czeglédy cégei körül bukkant fel, hanem az MSZP szombathelyi elnökségében is. A szocialista párt környékén található civil szervezetekben is részt vett, így például a szocialisták Vas megyei irodájának címére bejegyzett Ifjúság a Jövőért Egyesületben.
T. Andrea a Human Operator irodavezetője volt, fontos szerepet töltött be a vádirat által említett láncolatban: a feladata az iskolaszövetkezetek irányítása volt. Emellett a mai napig 5,88 százalékos részesedése van a cégben, korábban pedig felügyelőbizottsági tag is volt a társaságban. A vád szerint T. Andrea irányította a pénzügyi műveleteket, koordinálta a cégek és iskolaszövetkezetek számlázásával, könyvelésével és kifizetéseivel kapcsolatos tevékenységet – számol be a Magyar Nemzet.
Fotó: Czeglédy Csaba a bíróságon, MTI/Rosta Tibor