A Drogkutató Intézet állásfoglalása felhívja a figyelmet továbbá arra is, hogy
a kannabisz orvosi felhasználásra történő engedélyezése nem jelenti azt, hogy a szer rendszeres, mindennapos fogyasztása ne járna veszélyekkel
– ráadásul problémásnak tartják, hogy ezt a két különböző jelenséget a médiában rendszeresen összemossák. A marihuána tartós használata nagy kockázattal jár, írják, a fogyasztók több mint fele az ébrenléti idejének nagy részében a szer befolyása alatt áll. A szerzők szerint a kannabisz gyógyászati használatának vannak pozitív, de negatív egészségügyi hozadékai is, erről még folynak a tudományos viták, így ennek a vitás ügynek ellentmondásos hatása lehet a társadalmi folyamatokra.
A szakmai állásfoglalás azzal a megállapítással zárul, hogy az ajánlást megszavazó országok az ENSZ-ben minden bizonnyal a marihuána orvosi felhasználhatósága melletti érveket érezték erősebbnek, ugyanakkor
az ezt elutasító államok sem tévedtek, ugyanis az ő érveiknek szintén van tudományos alapja.
Nyitókép: Szárított kannabiszvirágokat csomagolnak zárható zacskóba az izraeli BOL Pharma - Revadim Ipari Központ orvosi kannabisz-feldolgozó telepének melegházában 2019-ben
fotó: MTI