Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A Soros György által pénzelt Helsinki Bizottság napokban megjelent jelentése szerint Magyarország visszakényszeríti Szerbiába az illegális migránsokat.
Mint arról korábban írtunk, a Helsinki Bizottság szerint hazánk továbbra is illegálisan kényszeríti vissza Szerbiába a migránsokat. Ennek kapcsán az Európai Bizottság hivatalos levélben kér magyarázatot a magyar kormánytól azt követően, hogy az NGO jelentése szerint ezt az Európai Bíróság az uniós jogba ütközőnek ítélte – írja egy bizottsági szóvivőre hivatkozva az EUobserver.
Azonban az Európai Bíróság kérésére kerültek bezárásra a tranzitzónák
A magyar kormány szóvivője a hírportálnak írt levelében ugyanis elmondta: Magyarország ismét „különleges jogrendet” vezetett be, mely a „szigorú határvédelmi intézkedéseket” is magába foglal. A szóvivő leszögezte azt is:
emellett kijelentette, hogy a koronavírus-járvány is rávilágított az EU-s határok őrzésének fontosságára.
Az EUobserver eredeti, angol nyelvű bejegyzését ide kattintva olvashatja el.
A Magyar Helsinki Bizottságról
A Magyar Helsinki Bizottság támogatói között a szervezet saját, 2019-es pénzügyi jelentése szerint megtalálható az Európai Bizottság, a migránsokat segítő ProAsyl Alapítvány, valamint a Soros Györgyhöz köthető Nyílt Társadalom Intézet Alapítvány is, amely adományozóként „általános támogatást nyújt a szervezetnek a jogállamiság megóvása, a kínzás megelőzése, a sérülékeny csoportok jogainak erősítése, valamint a szervezet saját hatékonyságának erősítése céljából”.
A Soros-szervezet az így kapott támogatást felhasználhatja a munkatársak fizetésének biztosítására, általános működési költségek fedezetére, de akár jogi tanácsadás, vagy ügyvédi képviselet biztosítására is.
Címlapképen: Az Európai Unió nyugati országaiba igyekvő illegális bevándorlók távoznak a Bosznia északnyugati részén, a bevándorláspárti kormányközi Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) által bezáratott lipai befogadótáborból 2020. december 29-én. Hat nappal korábban a bezárás miatt néhány táborlakó felgyújtott több sátrat és konténert. Fotó: MTI/EPA/Fehim Demir