Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben!
Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés. Pindroch Tamás írása.
Soros emberei ülnek a Facebook „Legfelsőbb Bíróságában”.
A Facebook a céget ért kritikák hatására létrehozott egy „független” felügyelőtanácsot, amely a közösségi médiaoldal tartalommoderálási döntései fölött fog őrködni. Ehhez a tanácshoz fordulhatnak majd azok felhasználók, akik úgy érzik, a Facebook indokolatlanul tiltotta le egy bejegyzésüket, vagy törölte profiljukat. A testület először 20 taggal kezdi meg a működését, ezt követően a tagok számát 40-re emelnék.
A tanács felállításának előzménye, hogy Soros György és Mark Zuckerberg komoly kommunikációs küzdelmet folytattak. Soros Zuckerberget a New York Times-ban Trump-pártisággal vádolta meg: „Úgy gondolom Trump elnök és Mark Zuckerberg rájöttek, hogy érdekeik egybeesnek – egy újabb győzelem még több pénzt jelentene a Facebook vezetőjének” – írta Soros. Egyben pedig lemondára szólította fel a Facebook alapítóját: „Egyszerű elvet követ Zuckerberg és Sandberg: maximalizálni a profitot a következményekre való tekintet nélkül. Így hát feltétlenül meg kellene oldani, hogy ne maradhassanak vezető pozícióban”. Zuckerberg úgy vágott vissza, hogy felbérelt egy PR-céget, hogy vegyenek revansot Soroson, azonban ez visszafelé sült el, mert a média Zuckerberget nyilvánította antiszemitának.
A történet vége a Facebook által felállított „bíróság”, mely tagjai között egyetlen konzervatívot sem találunk, ellenben legalább tíz olyan személyt igen, akik korábban Soros György valamilyen szervezetéhez köthetőek. Az Alapjogokért Központ megvizsgálta, hogy mennyire „független” és „kiegyensúlyozott” is ez a testület.
A nyilvánosságra hozott 20 név több mint fele – egészen pontosan 12 – hozható összefüggésbe a magyar-amerikai milliárdos üzletemberrel, Soros Györggyel. Meglepő fordulat? Aligha.
A Facebook „Legfelsőbb Bíróságának” tagjai között találunk olyat, aki a Nyílt Társadalom Alapítványnál dolgozott, nagy részük pedig olyan szervezetnél tevékenykedett, amelyet közvetlenül vagy közvetetten a Nyílt Társadalom Alapítványa finanszírozott. Azok közül pedig, akik nem bizonyítottan a hálózat munkatársai, többen Trump-ellenes, liberális politikai aktivisták és az Obama-adminisztráció oszlopos tagjai. A tagok közül egy jogász a Trump ellen indított impeachment eljárás egyik fő tanúja volt. Külön kiemelendő annak a jemeni újságírónőnek a személye, aki úgy kapott béke Nobel-díjat, hogy az Al-Kaida-val összeköttetésben álló Muszlim Testvériség csoportjának vezetője volt. A 20 fős testületből egyetlen egy konzervatív meggyőződésű tag sem kapott helyet.
A mostani testület összetétele egyértelműen azt bizonyítja, hogy Soros György eredményesen vetette meg a lábát a világ legnagyobb közösségi oldalának legfelső felügyeleti szervében, amelyen keresztül pedig végső soron megindulhat a liberálisok számára kedves online nyelvi protokollok és magatartási kódexek meghonosítása. Fellebbezés nincs.
Soros emberei a Facebook „bíróságában”