A szakszervezetek még kételkednek, de már elismerik: a vártnál nagyobb lesz a pedagógusbér-emelés
Átlagosan 21,2 százalékkal tervez a kormány.
Robotika, egészségtudatosság, laborkísérletek és az érzelmek labirintusa. A tehetséges diákok előtt újra kitárja kapuját az MCC Fiatal Tehetség Programja!
A Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozó pályaíve a felső tagozatosokkal kezdődik: a Fiatal Tehetség Program (FIT Program) már ötödik éve várja a kiemelkedő képességű diákokat felmenő rendszerű képzésébe.
A FIT Program olyan iskolai oktatást kiegészítő képzés, amely napjaink izgalmas területeivel ismerteti meg a diákokat: legyen szó robotikáról, egészségtudatosságról, médiaismeretekről, pénzügyi tudatosságról vagy épp a jövőkutatásról. Mindemellett a személyiségfejlesztés is fontos célja a FIT-nek, erre szolgálnak a tanulásmódszertani, önismereti vagy érzelmi intelligenciát fejlesztő modulok.
Ahogy Constantinovits Milán, a képzés szakmai vezetője elmondta, idén is több városban, illetve a határokon túl is várják az ősszel ötödik osztályba lépő diákok jelentkezését, akik a program honlapján regisztrálhatnak. Hozzátette, a programot segítő szakemberek megfigyelései alapján
A felmenő rendszerű képzés ötödiktől nyolcadig osztály végéig kíséri a diákokat, szombatonként szervezett élménypedagógiai foglalkozásokkal és csapatépítő alkalmakkal. Ezek mellett beszédcentrikus angolórák is várják a legjobbakat. A képzés sajátossága, hogy mindent gyakorlatközpontúan közelítenek meg az oktatók, és így a diákok is: az egészségügyi tudatosság esetében például baleseti ellátást szimuláló gyakorlattal és mentőállomás-látogatással telik az ötödikesek szombatja. A FIT Program egyébként e-learninges támogatással működik: a kontaktalkalmakat elektronikus oktatás is kíséri.
Az MCC képzésrendszerében a FIT Program után a Középiskolás Program várja a diákokat. A Tombor András és Tombor Balázs által alapított MCC építkezéséről és fejlődési irányairól itt írtunk, a digitális oktatásra átállt képzéseiről pedig itt számoltunk be.