Békés Márton történész, a Terror Háza kutatási igazgatója, egyben a folyóirat főszerkesztője Mi magunk című írásában a húszas évek konzervatív stratégiáját határozza meg. Ha valóban igaz, hogy „minden évtized jelent valamit” (Oswald Spengler), akkor az elmúlt harminc év Békés szerint a globalizáció megrendülését jelenti. Erre reflektálva tekint a jövőbe és határoz meg cselekvési programot a történész-szerkesztő.
Czopf Áron történész a nemrég elhunyt Sir Roger Vernon Scruton konzervatív filozófus munkásságának leckéit igyekszik számba venni. „Politikai gondolkodására döntő hatást gyakorolt, hogy testközelből tapasztalt meg 1968 Párizsának eufórikus és ostoba zűrzavarát” – avat be a gondolkodó eszmeiségének gyökereibe a szerző. Scrutont olvasni és értelmezni kell, nem pedig másolni vagy követni, akitől minden különbség ellenére lehet tanulni.
A katolicizmus és földreform kapcsolata 1939–’45 között – erről írt Bartha Ákos történész, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetének posztdoktor kutatója a. Mint írja,
a katolikus egyház ideológiai funkciói mellett kiterjedt birtokállománya révén is komoly támasza volt a Horthy-rendszernek,
így számos ellentmondást jelentett számára a szociális igazság talaján földreformot követelő konzervatív gondolat. Ezen kérdéseket elemzi írásában a történész.
Fekete Rajmund történész doktorandusz az amerikai hardcore szimbólumvilágát járja körül, hiszen talán nem telik el úgy hét a celebek világában, hogy egy filmbemutató, jótékonysági rendezvény vagy díjátadó fotógalériáját böngészve ne botlanánk bele a Black Flag vagy a Dead Kennedys zenekarok ikonikus logóját viselő hírességekbe. A hardcore nem konzervatív oldalról, hanem értékeket felvállalva lázadt, üzenetében a világ adott állapotával szembeni markáns kritika jelent meg.
Az ökológiai válságra adott konzervatív válaszokat veszi sorra Uri Dénes Mihály irodalmár. Nemrég a közösség azonosságtudata evidensen fonódott össze a természeti környezet megóvásával, ezt a perspektívát a szerző ökologikusnak nevezi. A konzervatív gondolat és az ökológia „egyazon sorson osztoznak” a szerző szerint,
a nagy kérdés pedig, hogy lehet-e konzervatívnak lenni a 21. században.
Gyulai Iván ökológus a hiányzó rendszerszemléletről írva állapítja meg, hogy a globális kapitalizmus okozza a környezeti problémák nagy részét. Gyulai keresi a választ, hogy milyen a fenntartható társadalom, és hogy mennyire lehetséges a mai világban a szegénység felszámolása. „Ökológiai szempontból nincs olyan megoldás, amelyben mindenki jól jár, a gazdagok tovább gazdagodnak, a szegények pedig kikerülnek a szegénységből” – állapítja meg a bibliai idézetekkel sűrűn operáló szerző.