Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Az európai jobboldal új vezetőjének nevezte Orbán Viktort a The Guardian szerzője, és keményen bírálta is a magyar kormányfőt, illetve Daniel Kawczynskit. A Spectatorban Yoram Hazony válaszolt a kritikákra.
A Guardianben megjelent cikkében Nick Cohen élesen bírálta Magyarországot,számon kérve Orbán Viktoron többek közt a sajtószabadságot. Cohen írásában odáig is eljutott, hogy
és hamis Orbán kereszténységet védő politikája, miközben hazánkban az aktívan templomba járók aránya alig 15%.
Kirohanásába Roger Scrutont is beleszövi, a konzervatív filozófusnak szerinte nem lett volna szabad átvennie Orbántól az elismerést halála előtt.
Felrója továbbá a magyar miniszterelnöknek a Soros-ellenességet, kiemelve Soros zsidó származását, végül arra a következtetésre jut, hogy Orbán egy fasiszta konspirációs teóriát támogat politikájával. Cohen támadja a múlt heti római konferenciát is, ahol Orbán Viktor is felszólalt.
Nick Cohen cikkében arra is rámutat, hogy
A Spectator hasábjain látott napvilágot Yoram Hazony válaszcikke, aki rámutat arra, hogy a baloldali hisztéria ellenére igenis van létjoga Orbán Viktorral és Daniel Kawczynskival tárgyalni, az ő érdekfeszítő gondolataikat meghallgatni Európa jövőjéről.
Hazony kiemeli, hogy
Tiltakozik az ellen is, hogy Orbánt és a konferencia többi résztvevőjét, illetve szervezőit antiszemitizmussal, rasszizmussal vagy homofóbiával vádolják, árnyalt gondolkodásra szólítva fel a bírálókat. A szerző a konferenciát és Orbánékat ért kritikákat a PC-kultúra megfélemlítési kísérletének nevezi.
***
Nyitókép: Földházi Árpád fényképe