„A császárheges fotókból álló kiállítást – az anyagiak függvényében, vagyis, hogy nyerünk-e pályázati pénzt, vagy közösségi összefogásból kell megvalósítanunk, tavasztól, vagy ősztől – öt nagyvárosi helyszínen tervezzük bemutatni, olyan településeken, amelyeken a 2018-as országos császárarányok magasabb értékeket mutatnak” – mondja lapunknak Kiss Verus. Így esett Budapesten kívül a választásuk Pécsre (45,97 százalék), Szombathelyre (46,1 százalék), Szegedre (46,46 százalék), és Kecskemétre (49,75 százalék).
A hegeket látva az édesanyák, akár császárral, akár anélkül szültek, újra élik, elgondolkoznak saját szülésükön. A kiállítással pedig ezen túl további céljuk, hogy bemutassák,
szó sincs arról, hogy a császármetszés rutinműtét lenne,
hanem akár egész életre kiható, testi-lelki szövődményei is lehetnek. „Erről sem beszél senki, csak azt hangoztatják, hogy könnyen letudható rutinműtét, kiveszik a babát, fekszel hat órát és kész is. Ez nagyon nem így van. Három császárom volt, és bár egyelőre nem okozott egyik sem szövődményt, mégis azt mondom, messze voltak anyai megélés szempontjából a rutinműtéttől” – hangsúlyozza.
A kiállítás köré interaktív előadásokat is szerveznek, ahol lehetősége lesz az érdeklődőknek kérdezni is a regenerációval, a császár utóhatásaival kapcsolatban is. Arra, hogy a „Hegmesék” nevű kampányuk mielőbb megvalósuljon, most lehetőséget is kaptak a Richter Anna Díj jóvoltából, ahol döntős, innovatív pályázatok között várják a közönség szavazatait március 8-ig, online.
Már akkor is megérte, ha a kezdeményezésnek köszönhetően enyhül az anyák szenvedése, vagy végleg megszűnik fájdalmuk. Sokan már ezért is nagyon hálásak a Császárvonalnak. Ha a projekttel még ahhoz is sikerül hozzájárulni, hogy csökkenjen hazánkban a császármetszések száma, aminek következményeként több anya mondhat a jövőben igent egy újabb terhességre, akkor az egész nemzet is hálás lesz.