Jézus is odafigyelt a legapróbb részletekre

2019. május 15. 20:58

Ma a fiatalokban van egy éhség a mélyebb dolgok iránt, az Isten-kapcsolatra, rengeteg kérdésük van. A ForrásPonton ezer imaszándékot írtak a fiatalok, úgyhogy van erre igényük! Interjú.

2019. május 15. 20:58
Fábry Kornél

Ha már említetted a fiatalokat: mennyire lehet bennünket megszólítani a kongresszussal? Nálunk tényleg alaposan el kell magyarázni, hogy ez egy örömünnep lesz, nem pedig egy konferencia.

Most itt a plenáris ülés ideje alatt az egyik reggelinél megszólított itt a szállodában egy pincérlány, hogy »Találkozunk a Forrásponton!«. Tehát elég jól meg lehet szólítani a fiatalokat: én szerintem a legfontosabb – és erre hívok minden katolikust – hogy hitelesen élje az életét. Ha azt látják, hogy szépeket mondok, de egyáltalán nem úgy élek, akkor az annyit is ér. Ma a fiatalokban van egy éhség a mélyebb dolgok iránt, az Isten-kapcsolatra, rengeteg kérdésük van. A ForrásPonton ezer imaszándékot írtak a fiatalok, úgyhogy  van erre igényük! De a válaszainkat le kell tudnunk fordítani a mai kor nyelvére, és azt az eszközparkot kell megtalálnunk, amelyet ők értenek. Nem véletlen, hogy élünk a modern technika eszközeivel, hogy a ForrásPontnak például volt applikációja, vagy hogy készítettük a Misevlogot. Oda kell mennünk, ahol a fiatalok vannak! Például az sem véletlen, hogy telefontartót adtunk nekik ajándékba, mert olyan dologgal akartunk kedveskedni, amit használni is fognak: nem egy szobrot, vagy valami olyat, amellyel nem tudnak mit kezdeni. Jézus is odafigyelt a legapróbb részletekre és az igényekre: megetette az apostolait és végig figyelte, hogy mire van szükségük. 

Hogyan látod, a püspöki kar tagjai is értik a fiataloknak a vágyait, a nyelvezetét? Akár egy kapocs szereped is lehet közöttük.

Én azt látom, hogy mindannyiukban ott van a jó szándék, szeretnének mindent megtenni a fiatalokért, de az ő napjuk is 24 órából áll, és  nagyon-nagyon sok teher van rajtuk. A legfontosabbnak azt érzem, hogy az őket segítő papok legyenek nyitottak az újra, a megszokott dolgokon való változtatásra, ha az már nem hatékony a lelkipásztorkodásban. A püspökeinkben ott van a bátorság, hogy merjenek kilépni a megszokott keretekből, de az is lehet, hogy van egy pici félelem is bennük. Az a kérdés lehet bennük, hogy »merjem – ne merjem?«, vagy esetleg, hogy »mit fognak szólni a többiek?«. Ez érthető is, hiszen az egyház inkább olyan, mint egy kapus, nem pedig csatár. Ugyanakkor, ha merünk fiatalosak lenni, akkor az jó! És sok püspökben megvan ez a lelki fiatalság. Nagyon izgalmas dolog megérteni az új generációkat, ebbe bele kell állni: mi a gondolkodásmódjuk, mire vágynak. Szerintem sokan próbálkoznak azzal, hogy megszólítják őket, ezért is jó a 777 missziója, amely sok fiatalt elér és közben mégis az igazságot mondja. Be kell vonni a fiatalokat, és kölcsönös párbeszéddel kell alakítani ezt az utat!”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brabant89
2019. május 16. 14:21
"... de inkább arról van szó, hogy az utóbbi időben nagyon sokat csorbult külföldön a magyarországi vendéglátás hírneve. Itt az alkalom, hogy megmutassuk, hogy mi egy befogadó ország vagyunk, ahol mindenkit szeretettel várunk, aki az ajtón keresztül érkezik." Igen, szeretettel várunk mindenkit, aki csak látogatóba jön, és utána hazamegy. :)) Ezzel az Észak-Korea-féle szélsőséges diktatúrák meg a Szaúd-Arábia-féle vallási diktatúrák kivételével gyakorlatilag minden ország így van.
péterx
2019. május 16. 12:31
Ne felejtsd: az egész itteni gondolatmenetedet értelmesnek mutatod be / egyébként nem írnád le /. Magyarul: az értelmesség előbb van, s az értelmesség valamilyen fokú hiányát már csak ehhez mérve lehet megállapítani. A "vanság" / a Lét, Isten / tehát lehetetlen, hogy ne legyen értelmes, mert minden más kapcsolat megalapozója. Ha a "vanság" értelmetlen lenne, akkor nem volna mérce még az értelmetlenség észlelésére sem...
gallfec
2019. május 16. 12:26
Az " értelmesség " ténye ( megléte ) megállapítható a valósággal kapcsolatban. "" - „Valami valóság létezik”… ahol a valami csak sejtés. ""..mondod. - itt is a valaminek csak a mibenléte sejtés, a megléte biztos. Tudod, hogy van valami. nemtod mi. tod, hogy értelmes. Miért? Miért tod? Mert: Minden dolog 1. Csak önmagával azonos. Bármi. ( a bármi még a valóságnál is általánosabb ) 2. Minden mással összefügg ( viszonyban van... legalább a különbözőség viszonyában..ami egy összefüggés, bár elemi.) 3 Valamilyen osztály tagja. ( pl a létezők osztálya ) Ezek LOGIKAI alapelvek. Közveltenül ismered fel őket, nem kell bizonyítani. Mivel a VALÓSÁGGAL KAPCSOLATBAN is felismered, tehát ÉSZREVESZED, HOGY A VALÓSÁG IS ALÁ VAN ENNEK VETVE, ezért mondhatod, hogy a lét értelmes. ( logikus ) . Hogy valaminek PONTOSAN MI AZ ÉRTELME, az MIBENLÉTI kérdés. Tehát egyfelől biztos tudás, hogy a lét értelmes, az érterlmességének a ténye , másrészt ennek az értelmességnek a mibenléte a tudásunk szamára felfedezendő terület. De az értelmesség MEGLÉTE biztos.
RPéter10
2019. május 16. 09:58
Reklám : https://www.youtube.com/channel/UC1zuucvh8x0XxGmPEF_KNUg
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!