Ahogy arról lapunk is beszámolt, rendhagyó vállalkozásba fogott a Mathias Corvinus Collegium (MCC): kiemelkedő képességű roma fiataloknak indít tehetséggondozó képzést, amely egyetemistákat és középiskolásokat egyaránt vár. Az MCC így már nem csupán a felső tagozattól a mesterképzés befejezéséig nyújt tehetségfejlesztő képzést minden korosztálynak, hanem a roma fiatalság körében is segíteni kívánja a társadalmi mobilizációt és a tudatos jövőépítést.
Október 23-án éjfélig jelentkezhetnek a magyarországi középiskolás és egyetemista roma fiatalok a Roma Tehetség Programra. A hagyományos oktatást kiegészítő képzés abban támogatja a diákokat, hogy megfontolt pályaválasztási döntést tudjanak hozni, sikeresen felkészüljenek a felvételire, és legyen lehetőségük akár külföldi egyetemeken is továbbtanulni. Az érdeklődőknek érdemes azzal számolniuk, hogy a megadott határidőig a legjobb pályázatokat beküldők már október utolsó hétvégéjén egy kétnapos válogatón vesznek részt.
„Intézményünk a tehetséggondozás területén szerzett több mint húszéves tapasztalatát, valamint nemzetközi kapcsolati hálózatát felhasználva kíván tenni a hazai roma közösségek tehetséges fiataljaiért. A sikeres felvételit tett diákok számára a képzés anyagi költségeit: az utazást, a szállást és a képzéseket az MCC állja” – árulta el Zsidi Zsófia, a Roma Tehetség Program képzési koordinátora. Hozzátette:
a képzésben részt vevő diákok innovatív módszertan segítségével,
a lakóhelyükhöz közeli idegen nyelvi képzéseken és a kéthetente megrendezésre kerülő budapesti hétvégi alkalmakon fejleszthetik készségeiket és tudásukat.
„Képzésünk nagy hangsúlyt fektet a személyes mentorációra, célunk, hogy mindenkinek a motivációja, tehetsége és érdeklődése alapján alakítsuk ki az egyéni karrierterveket, és segítsük ezek megvalósulását" – fogalmazott Zsidi Zsófia.
A Roma Tehetség Program kidolgozásában olyan hazai és külföldi neves szakemberek vettek részt, mint Prof. David P. Venter, a Vlerick Business School professzora, Nelson Mandela volt kommunikációs főtanácsadója; Prof. Malcolm Gillies, a London Metropolitan Egyetem egykori rektora; Carlton Highsmith, üzletember, Connecticut Center for Arts & Technology igazgatótanácsának tagja; Langerné Victor Katalin, társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár, valamint Dr. Tanács János, a Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Kar tanszékvezető egyetemi docense.