Még lehet jelentkezni a Roma Tehetség Programra!

2018. október 16. 20:11

A Mathias Corvinus Collegium Roma Tehetség Programja meghosszabbított határidővel, október 23-a éjfélig várja a kiemelkedő képességű roma fiatalok jelentkezését középiskolás és egyetemi programjára.

2018. október 16. 20:11

Ahogy arról lapunk is beszámolt, rendhagyó vállalkozásba fogott a Mathias Corvinus Collegium (MCC): kiemelkedő képességű roma fiataloknak indít tehetséggondozó képzést, amely egyetemistákat és középiskolásokat egyaránt vár. Az MCC így már nem csupán a felső tagozattól a mesterképzés befejezéséig nyújt tehetségfejlesztő képzést minden korosztálynak, hanem a roma fiatalság körében is segíteni kívánja a társadalmi mobilizációt és a tudatos jövőépítést.

Október 23-án éjfélig jelentkezhetnek a magyarországi középiskolás és egyetemista roma fiatalok a Roma Tehetség Programra. A hagyományos oktatást kiegészítő képzés abban támogatja a diákokat, hogy megfontolt pályaválasztási döntést tudjanak hozni, sikeresen felkészüljenek a felvételire, és legyen lehetőségük akár külföldi egyetemeken is továbbtanulni. Az érdeklődőknek érdemes azzal számolniuk, hogy a megadott határidőig a legjobb pályázatokat beküldők már október utolsó hétvégéjén egy kétnapos válogatón vesznek részt. 

Intézményünk a tehetséggondozás területén szerzett több mint húszéves tapasztalatát, valamint nemzetközi kapcsolati hálózatát felhasználva kíván tenni a hazai roma közösségek tehetséges fiataljaiért. A sikeres felvételit tett diákok számára a képzés anyagi költségeit: az utazást, a szállást és a képzéseket az MCC állja” – árulta el Zsidi Zsófia, a Roma Tehetség Program képzési koordinátora. Hozzátette:

a képzésben részt vevő diákok innovatív módszertan segítségével,

a lakóhelyükhöz közeli idegen nyelvi képzéseken és a kéthetente megrendezésre kerülő budapesti hétvégi alkalmakon fejleszthetik készségeiket és tudásukat. 

„Képzésünk nagy hangsúlyt fektet a személyes mentorációra, célunk, hogy mindenkinek a motivációja, tehetsége és érdeklődése alapján alakítsuk ki az egyéni karrierterveket, és segítsük ezek megvalósulását" – fogalmazott Zsidi Zsófia.

A Roma Tehetség Program kidolgozásában olyan hazai és külföldi neves szakemberek vettek részt, mint Prof. David P. Venter, a Vlerick Business School professzora, Nelson Mandela volt kommunikációs főtanácsadója; Prof. Malcolm Gillies, a London Metropolitan Egyetem egykori rektora; Carlton Highsmith, üzletember, Connecticut Center for Arts & Technology igazgatótanácsának tagja; Langerné Victor Katalin, társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár, valamint Dr. Tanács János, a Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Kar tanszékvezető egyetemi docense.

A Program középiskolásoknak szóló része a 2018/2019-es tanévben tizedik évfolyamot megkezdő tehetséges roma diákoknak kínál képzéseket egészen az érettségiig. Elsősorban azoknak a tanulóknak a jelentkezését várják, akik belföldi vagy külföldi egyetemeken szeretnék folytatni tanulmányaikat. A program célja, hogy a diákok megfontolt pályaválasztási döntést tudjanak hozni és megfeleljenek az egyetemi felvételi követelményeknek. A kéthetente hétvégén tartott képzési alkalmak főként az írás- és beszédkészség, valamint a vitakultúra és érveléstechnika fejlesztésére irányulnak.

Az egyetemistáknak szóló program azokat a roma fiatalokat szólítja meg, akik alap, mester- vagy doktori (PhD) képzésüket külföldi egyetemen szeretnék végezni. A két féléven át tartó, külföldi tanulmányokra felkészítő kurzusok célja, hogy a diákok versenyképes pályázati anyagokat tudjanak beadni a kiválasztott intézményekbe, és felkészítse őket a sikeres szóbeli felvételi vizsgára. Ebből adódóan a képzés fókuszában az íráskészség-fejlesztés, prezentációs technikák gyakorlása, valamint az idegen nyelvi képzések állnak. 

A Programban mind a középiskolás, mind az egyetemista diákok végig személyes mentorálásban részesülnek,

valamint a magas szintű szakmai képzéseken túl egy olyan támogató kortársközeg részévé válnak, amely pozitív hatással lehet gondolkodásuk fejlődésére és világszemléletük alakulására. A hasonló élethelyzetben lévő fiatalok nemcsak a kiváló oktatóktól, hanem egymástól is tudnak újat tanulni, motivációt meríteni. A közösséghez való tartozás pedig hozzájárulhat ahhoz is, hogy a fiatalok a külföldi képzések végeztével idehaza tudjanak elhelyezkedni és boldog, sikeres életet élni.

A Roma Tehetség Programról és a jelentkezés feltételeiről bővebb tájékoztatás az MCC honlapján olvasható, jelentkezni pedig itt lehet.

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
USange egy ostoba tróger!
2018. október 17. 07:51
Vitya mehetne oktatónak. A milliárdok eltüntetése szakra. Flóri meg az első padba
Dénia
2018. október 17. 05:14
Általános iskolákban kell kezdeni. És nem várni, hogy onnan jelentkezzenek, hanem már ott külön figyelmet fordítani arra, aki hajlandó tanulni, és nyomni ezerrel az ösztöndíj programok felé.
Akitlosz
2018. október 16. 21:10
Ez egy nyíltan rasszista program.
fakocka
2018. október 16. 20:55
Farkas Flóri, ébresztő!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!