Tisztul a kép?

A momentumosok sorra lépnek vissza, Gyurcsány Ferenc távozása után a Demokratikus Koalíció megújulást ígér, a régi ellenzék többi pártja pedig agonizál. Mi lehet a folyamat vége, és ki húzhat hasznot belőle?

László Győzőt választották önkormányzati képviselőnek a szombathelyi időközi választáson vasárnap.
László Győzőt, az Éljen Szombathely! Egyesület jelöltjét választották önkormányzati képviselőnek Szombathelyen a vasárnap megtartott időközi voksoláson – közölte az előzetes, nem hivatalos eredmények alapján MTI-vel Károlyi Ákos jegyző, a helyi választási iroda vezetője.
Tájékoztatása szerint a 4305 szavazásra jogosult közül 1623-an járultak a szavazóurnához, az 1623 érvényesen szavazó közül 927-en voksoltak László Győzőre, míg ellenfele Melega Miklós, a Fidesz-KDNP jelöltjeként 696 szavazatot kapott.
Szombathely 5-ös számú önkormányzati egyéni választókerületében azért kellett időközi választást tartani, mert a 2014-ben az Éljen Szombathely! – MSZP- DK- Együtt színeiben mandátumot szerzett Czeglédy Csaba egy éven át nem vett részt a közgyűlés ülésein; jelenleg is letartóztatásban van, több társával együtt bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettével gyanúsítják.
(MTI)