A Rejting által végzett felmérés eredménye szerint a mostani sorrend alapján Julija Timosenko áll a népszerűségi lista élén 13,2 százalékkal. A második helyre feljött viszont a színész, komikus Volodimir Zelenszkij, akit a megkérdezettek 7,8 százaléka látna szívesen az államfői poszton. A színész ugyan még nem nyilatkozott, hogy indul-e a megmérettetésen, mint ahogy a szintén népszerű énekes, Szvjatoszlav Vakarcsuk, az Okean Elzy rockzenekar frontembere sem, ennek ellenére az ő támogatottsága sem csekély: öt százalékos.
Porosenko jelenleg a népszerűségi listán harmadik helyen áll mindössze 6,8 százalékos támogatottsággal, és szorosan követi őt Anatolij Hricenko volt Haza párti politikus 6,6 százalékkal. Bojko 5,7, Rabinovics 5,4, Ljasko pedig 5,2 százalékon áll, a többiek támogatottsága nem éri el a 2,5 százalékot.
A Rejting neves ukrán közvélemény-kutató csoport kedden tette közzé szeptember 10-18. között elvégzett felmérésének eredményeit. A személyes interjúk formájában elvégzett közvélemény-kutatásban 2500 ember vett részt.