Érvényt kell szerezni a kvótáknak az Európai Parlament néppárti elnöke szerint

2017. június 08. 12:59

Antonio Tajani szerint az Európai Bizottságnak fel kell lépnie a menedékkérőkre vonatkozó kvótarendszer működtetése érdekében, és ha kell, kötelezettségszegési eljárást kell indítani azon tagországok ellen, amelyek nem akarják végrehajtani az erről szóló korábbi döntést.

2017. június 08. 12:59

Fel kell lépnie az Európai Bizottságnak (EB) a menedékkérők elosztását célzó uniós mechanizmus működtetése érdekében, szükség esetén kötelezettségszegési eljárást kell indítani azon tagországok ellen, amelyek nem hajtják végre a kötelező kvóták felállításáról szóló korábbi döntést – jelentette ki Antonio Tajani, az Európai Parlament néppárti elnöke szerdán Brüsszelben.

Tajani azt hangoztatta egy szerdai konferencián, hogy a tagállamok mindegyikének részt kell vennie a 120 ezer menedékkérő áttelepítését célzó, kötelező jellegű mechanizmusban, amelyet az uniós belügyminiszterek minősített többségi szavazással, mások mellett Magyarország ellenkezése dacára fogadtak el 2015 szeptemberében. Mint mondta, a bizottságnak fel kell lépnie a megállapodás betartatása érdekében, s szükség esetén kötelezettségszegési eljárást kell indítania azon tagállamok ellen, amelyek ezt nem teszik meg. Kiemelte, a parlament álláspontja rendkívül világos ebben a kérdésben: mielőbb meg kell oldani a Görögországban és Olaszországban tartózkodó menedékkérők ügyét. Az Európai Parlament elnöke latinul hozzátette, „pacta sunt servanda”, vagyis a szerződéseket teljesíteni kell.

Dimitrisz Avramopulosz migrációs ügyekért felelős uniós biztos május közepén cselekvésre  szólította fel azokat az országokat, amelyek eddig egyetlen menedékkérőt sem vettek át, illetve azokat is, amelyek több mint egy éve nem vettek át senkit Olaszországból és Görögországból, és közölte, hogy ha egy hónapon belül sincs előrelépés, kötelezettségszegési eljárás fog indulni az érintett tagállamokkal szemben.

 Az Európai Bizottság várhatóan jövő szerdán fogja bejelenteni, hogy miképpen kíván fellépni a „renitens” tagállamok ellen, az esetleges konkrét jogi eljárásokat azonban egyes szakértők szerint legkorábban szeptemberben indíthatják meg, amikor lejár a tanácsi határozat kétéves határideje.

(MTI)

*

Antonio Tajanival készült korábbi interjúnkat ide kattintva olvashatják. 

Összesen 161 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
duzur
2017. június 11. 10:49
Az emlegetett számok mára már teljesen értelmetlenek. Nagyjából olyan arányban emelkednek, mint az ottani népesedés. Milyen reális és humánus megoldás van folyamatban e duzzadó problémakörre ???
1120
2017. június 08. 21:03
Lófasz a seggedbe.
Negue
2017. június 08. 21:02
"Kedves" balfékek!!! Akkor most van kvóta, vagy nincs kvóta????????? Itt vertétek az asztalt hónapokig, hogy Orbán csak a politikai érdekei miatt erőlteti, hogy itt valami kvótaveszély van! Akkor újra és újra megkérdezem: van kvóta, vagy nincs? (és képzeljetek a kérdőjel elé, egy nagyon durva jelzőt magatoknak!)
silenceCZ
2017. június 08. 20:16
néppárt ide vagy oda, ezt NEM! Bízom benne, hogy Magyarország, Lengyelország és talán most Csehország ebbe nem fog belemenni. Aztán 3 tagállammal mit tud kezdeni az EU?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!