Folyamatosan adsz jelentést „boldogságprojekted” állásáról. Mit takar ez a különleges nevű program?
A Novák Ákos által életre keltett projekt lényege, hogy a lelkes regisztráló egy éven keresztül minden hajnalban kap e-mailben egy idézetet abból a gyűjteményből, amit Ákos állított össze, valamint az idézethez egy bölcsességet, vagy akár egy elgondolkodtató feladatot. Nagyon inspirálónak találom ezeket az idézeteket, írásaimban örömmel reflektálok is rájuk.
Ha egyet kéne választanod az eddig elolvasott idézetek közül, melyikkel zárnád ezt a beszélgetést?
Mostanában legtöbbet egy Paulo Coelho idézet jut eszembe: „Az élet sokféleképpen próbára tudja tenni az ember kitartását: vagy azzal, hogy nem történik semmi, vagy azzal, hogy minden egyszerre történik.” Mindkét végletet megtapasztaltam már és most úgy érzem, hogy megint a „minden egyszerre történik” fázisban van az életem. Az utóbbi hónapokban rengeteg fejlődési, megjelenési lehetőség jön szembe és nem győzök köztük válogatni, ráadásul gyakran egyik generálja a másikat. Nagyon élvezem ezt az állapotot, bár gyakran szeretném, ha egy-egy hónap legalább másfélszer annyi napból állna, hogy minden beleférjen, amit szeretnék. Ilyenkor érzem, hogy zajlik az életem és gyakran napról napra gazdagodom új élményekkel, kapcsolatokkal.
*
Miután hazavittem Orsit kocsival, Budapest felé vettem az irányt. A bő egy órás út alatt egy mélyről jövő derű, megnyugvás lett úrrá rajtam, és ez velem maradt napokig. Orsi, tiszta gondolkodásával, sziporkázó humorával, természetességével alighanem elvarázsolt. Hálás vagyok, hogy személyesen megismerhettem (ezúton köszönet Danielának), és remélem, hogy ez csupán egy első találkozás volt vele...