Beleszállt az MCC kutatójába a Háttér Társaság – tippelhet, mi volt a téma
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.
Vajon tisztában vannak-e a szülők a mese gyermeknevelésben betöltött szerepével? Dr. Kádár Annamária, a mesepszichológia hazai szaktekintélye „Én, a mesehős” című előadásában beszél erről március 23-án, Budapesten.
Vajon tisztában vannak-e a szülők a mese gyermeknevelésben betöltött szerepével? Ezt az izgalmas kérdést járja körbe Dr. Kádár Annamária, a mesepszichológia hazai szaktekintélye „Én, a mesehős” című előadásában március 23-án, Budapesten. Az esemény a Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség Programja által szervezett Szülők Akadémiája rendezvénysorozatának keretében valósul meg.
„Annak a gyermeknek, aki mesét hallgatva nő fel, varázspálcája a saját elméje lesz, és képzelete, érzelmi intelligenciája segíti majd a megpróbáltatások közepette” - foglalja össze a mese szerepét Dr. Kádár Annamária.
Az előadás központi témája a mesék nevelő hatása és a konstruktív szülői szerepvállalás lesz, amelyeket személyes történetekkel és nemzetközi kutatási eredményekkel színesít a mesepszichológus. A szakértő szerint a mese az érzelmi intelligencia fejlesztésének legfontosabb eszköze, olyan lelki táplálék, amely már egészen kiskortól kezdve szolgálhatja a gyermekek személyiségének fejlődését, kibontakozását. Továbbá kitér arra is, hogy a mese nemcsak kisgyermekkorban meghatározó fontosságú, hanem jelentősége kihat egészen a felső tagozatos gyermekekre is.
Dr. Kádár Annamária, aki a FIT Program védnöke is egyben, a Babes-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi karának oktatója, számos neveléslélektani sikerkönyv szerzője. Szakterülete többek között az érzelmi intelligencia fejlesztése, a csoportokkal való munka módszertana, az asszertivitás, a személyiségfejlesztés, az önismeret, a fogalmazási képesség fejlődése és fejlesztése, a mese gyógyító ereje, valamint a játék szerepe a gyermek személyiségfejlődésben.
A Szülők Akadémiája rendezvénysorozat elsődleges célja, hogy a fiatal tehetségekkel foglalkozó intézmény képzésein részt vevő diákok szüleinek segítséget nyújtson a kiemelkedő képességű gyermekek fejlődésének támogatásában. Azonban tekintettel arra, hogy az említett rendezvényeken számos olyan téma kerül porondra, amelyek más szülők számára is hasznosak lehetnek, ezért az évi két alkalommal rendezett előadások egyike minden érdeklődő számára nyitott.
Dr. Kádár Annamária 2017. március 23-án, a Mathias Corvinus Collegium épületében tartandó előadására bárki ingyenesen ellátogathat. A részvétel regisztrációhoz kötött, az érdeklődők jelentkezését március 17-ig várják a szervezők. További információ és regisztráció a http://fit.mcc.hu/2017/szulokakademiajabudapest oldalon.
(Forrás: közlemény)