Az álgyermekvédő
Nem az együttérzés, a jobbító szándék vezeti, ő csak balhét akar, és el akarja hitetni mindazokkal, akik még hatása alatt kornyadoznak, hogy ezért is Orbán meg a kormány a hibás.
Mindenki volt már kimerült: egy-egy hosszú munkanap után legtöbbször már csak be akarunk dőlni az ágyba. Tipikus tünetekkel jelzi a testünk, ideje pihenni. Fajtája szerint megkülönböztethetünk testi és szellemi kimerültséget, azonban többnyire a kettő egyszerre jelentkezik, összefügg. A kimerültséget mindenki máshogy éli meg, így tünetei gyakran egyénenként változnak, ám számos olyan jele van, amely általános.
A fáradtság okai az életmódunkban keresendők, ha túlhajszoljuk magunkat, túl sokat túlórázunk, rengeteg feladattal kell megbirkóznunk, könnyen lehet, hogy az átlagosnál fáradtabbak leszünk. Ha az alábbi jelek tartósan jelentkeznek, forduljunk orvoshoz, mert lehet, hogy krónikus kimerültséggel van dolgunk!
A hazipatika.com összeállítás szerint fajtája alapján megkülönböztethetünk testi és szellemi kimerültséget, azonban többnyire a kettő egyszerre jelentkezik, összefügg. A kimerültséget mindenki máshogy éli meg, így tünetei gyakran egyénenként változnak, ám számos olyan jele van, amely általános.
A kimerültség testi jelei:
A szellemi kimerültség jellemzői:
Kimerültséget nem csak a túlhajszoltság okozhat: a nem megfelelő folyadékfogyasztás, a túlsúly, a helytelen táplálkozása stressz, a rossz levegőjű, oxigénhiányos szoba mind okozhatnak kimerültséget. De állhat a háttérben betegség is, mint például az influenza, a vérszegénység, pajzsmirigybetegségek, alvási apnoé, álmatlanság vagy a migrén.
Mikor forduljunk orvoshoz?
Ha a pihenés, alvás, friss levegőn történő mozgás nem szünteti meg a panaszokat, érdemes orvoshoz fordulni. Ugyanez igaz akkor is, ha a kimerültség tovább tart, vagy nappal is állandósul. Ha megvisel minket ez az állapot, illetve romlik a teljesítőképességünk, lehet, hogy a kimerültség krónikus formájával van dolgunk.