Szoboszlai és Gyökeres karrierjében van egy kapcsolódási pont, ami minden pénznél többet ér
Szoboszlai Zsolt és Stefan Gyökeres döntései meghatározták fiaik pályafutását.
A pszichológiában a család: rendszer, melynek elemei kölcsönhatásban állnak egymással. A rendszer egyensúlyi állapotra törekszik, vagyis a fennálló helyzet megőrzésére, ami azonban nem biztos, hogy a rendszer elemei, vagyis a családtagok számára megfelelő.
Gyakori, hogy a szülők problémája a gyermek viselkedésében mutatkozik meg. Ez történik akkor, amikor a szülők túlságosan elfoglaltak, nem jut elegendő idejük a gyermekre, aki kirívó viselkedésével kényszeríti ki magának a figyelmet.
Az ilyen, több családtagot érintő problémák kezelésében lehet hasznos eszköz a családterápia. A két terapeuta jelenlétében zajló beszélgetések átlagosan másfél órásak, és körülbelül 8-12 alkalom szükséges. A kéthetenkénti találkozókon néha csak egyes családtagoknak, máskor az egész családnak meg kell jelennie.
Mikor merül fel a család- vagy párterápia lehetősége?
A pszichoterápia része lehet a kommunikáció fejlesztése is. Mindennapi életünkben folyamatosan kommunikálunk: szóval (verbális) és metakommunikációval, vagyis testbeszéddel, mimikával is. Jelzésértékű, ha elfordulunk, ha integetünk, ahogyan az is, ha fintorgunk vagy épp ásítozunk. Kommunikációs képességeink befolyásolják szociális készségeinket is. Aki képes magát beleélni a másik helyzetébe, azaz nagyobb empátiával bír, az a kommunikációban is sikeresebb. A jó hír, hogy mindez tudatosan is elsajátítható.