Szoboszlai és Gyökeres karrierjében van egy kapcsolódási pont, ami minden pénznél többet ér
Szoboszlai Zsolt és Stefan Gyökeres döntései meghatározták fiaik pályafutását.
Az interneten böngésztem, amikor belefutottam egy bejegyzésbe, amelynek az volt a címe: „Csak egy gyerek”. Anyaként és családjogászként rögtön felkeltette a cím a figyelmemet, így beleolvastam.
A bejegyzés egy „randizós” oldal olvasói terméke volt, de ha már ott voltam végigolvastam a tartalmat. A bejegyzés azt fejtegette, hogy a „tévúton” járt férj külső kapcsolata gyermekáldást követelt az illető úriembertől. A hölgy kifejtette a bejegyzés írójának, hogy Ő csak egy gyereket szeretne tőle, semmi más nem kell neki. A bejegyzés írója ugyan felismerte a veszélyeket, így a története lezárása abban rejlett, hogy hogyan is szabadulhatna ebből a helyzetből, de nekem persze szöget ütött a fejembe, amit olvastam.
Nevezetesen mi is történik/történhet egy olyan esetben, amikor a férfi elhiszi ezt és belemegy kérésbe.
Egy gyermek általában házasságban avagy élettársi/szerelmi kapcsolatban élő szülők utódjaként lát napvilágot. Házas szülők esetén semmilyen plusz aktus nem szükséges, hiszen törvényi vélelem alapján a házastárs apa nevére anyakönyvezik a gyereket. Élettársi kapcsolat esetén szükséges a „teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat”, de ez sem szokott nagy problémát okozni.
Ha a fentiekkel a gyermek nem rendelkezik, akkor lehetőség van az apaságot bírói úton megállapítani. Ez pedig azt jelenti, hogy az anya pert indíthat az apa ellen, hogy a bíróság nyilvánítsa a gyermek apjának azt a férfit, aki,” aki az anyával a fogamzási időben nemileg érintkezett, és az összes körülmény gondos mérlegelése alapján alaposan következtethető, hogy a gyermek ebből az érintkezésből származik.”